Drugi operator hulajnóg elektrycznych w Tczewie. Trwa faza festów

Dott to druga firma, po TIER, która wprowadziła flotę swoich e-hulajnóg do Tczewa. W fazie testów jest obecnie 250 e-hulajnóg tego operatora. Z kolei TIER ma w Tczewie 150 hulajnóg elektrycznych.
Krystyna
Paszkowska
6.05.2023 / 18:26

Już w 2022 roku, kiedy latem do Tczewa trafiły e-hulajnogi pierwszego z operatorów, prezydent miasta Mirosław Pobłocki podkreślał, że zrównoważona mobilność jest bardzo ważna, a dywersyfikacja środków transportu to kluczowy element na drodze do zmiany nawyków komunikacyjnych na dobre. Wyraził także nadzieję, że tczewianie polubią jazdę e-hulajnogami nie tylko ze względu na ekologię, lecz również ich praktyczny charakter.

Okazało się, że tczewianie faktycznie chętnie zaczęli korzystać z tego środka lokomocji. Teraz do miasta swoją flotę wprowadził drugi operator – wiodąca europejska firma z branży mikromobilności Dott.

Od kilku dni flota 250 e-hulajnóg jest dostępna dla mieszkańców Tczewa i gości, umożliwiając użytkownikom czerpanie przyjemności z podróży, która ułatwia odkrywanie nowych obszarów i odblokowywanie nowych doświadczeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdańsk zmienia zasady parkowania hulajnóg

Jak zapewnia gestor floty, hulajnogi elektryczne Dott zostały zbudowane z myślą o bezpieczeństwie, dzięki dużym kołom, stabilnej konstrukcji, hamulcom i odpowiedniemu oświetleniu gwarantują komfort i bezpieczną jazdę. Oprogramowanie sterujące pojazdami ustala ograniczenia prędkości do 20 km/h, a także wprowadza strefy ograniczające prędkość, możliwość parkowania czy też jazdy np. w najbardziej zatłoczonych miejscach oraz moduły e-learningowe dostępne za pośrednictwem aplikacji Dott pozwalające na odpowiedzialną jazdę.

Jak wyglądają koszty korzystania z "taboru" tego operatora? Za minutę jazdy trzeba zapłacić 0,85 zł; koszt odblokowania pojazdu to 2 zł. W ofercie jest możliwość wykupu karnetu. To:

  • karnet zapewniający nieograniczoną liczbę odblokowań przez 30 dni za 6 zł;
  • karnet na dwa przejazdy po 30 minut za 12 zł;
  • karnet na 30 przejazdów po 30 minut za 100 zł na 30 przejazdów aby obniżyć koszty dla stałych użytkowników.

Natomiast minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł (dane z listopada 2022 r.). TIER oferuje także pakiety. Za 50 min. - 39,99 zł/miesiąc, za 100 min – 59,99 zł/miesiąc, a za 150 min. - 74,99 zł/miesiąc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W Orłowie z morza wyłowili... 9 hulajnóg elektrycznych

Decyzja o wyborze operatora należy, jak zawsze, do klienta.

- Nasze e-hulajnogi oferują najskuteczniejszy sposób podróżowania po Tczewie bez powodowania korków i zanieczyszczenia – mówi Konrad Tomaszewski, Area Manager Dott. - Wnosimy nasze doświadczenie z wielu miast europejskich, aby zapewnić, że nasze usługi są starannie zintegrowane z miastem, oferując naszym użytkownikom niezawodne usługi, przy jednoczesnym poszanowaniu innych użytkowników dróg i pieszych.

- Naprawy i konserwacje będą wykonywane na miejscu przez specjalistów w magazynach Dott, zapewniając bezpieczeństwo, niezawodność i jakość – podkreśla firma. - Pojazdy są budowane z myślą o trwałości i naprawiane są w razie potrzeby, a wszelkie części, których nie można ponownie wykorzystać, są poddawane recyklingowi.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze