Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy w Kartuzach

W Kartuzach po raz pierwszy zorganizowano Ekstremalną Drogę Krzyżową pod patronatem świętego Brunona. Wierni pokonali 32 kilometry trasą z Kartuz przez Prokowo, Sianowo, Garcz, Łapalice.
Krystyna
Paszkowska
25.03.2023 / 09:45

Pierwsza kartuska EDK spotkała się ze znakomitym odzewem. Na trasę wyruszyło kilkaset osób, każdy z własną intencją. Wielu uczestników niosło drewniane krzyże. Zgodnie z tradycją organizowanych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, kilometry trasy pokonywano w ciszy, przy świetle czołówki. Niemal każdy z wiernych, którzy w niej uczestniczyli, zabrał ze sobą krzyż.

Jak podkreślają organizatorzy: EDK nie mierzy się jedynie podjętym wysiłkiem – oczekujemy owoców, zmiany na lepsze. Piękny człowiek to taki, z którymi się lepiej żyje.


32-kilometrowa trasa prowadziła przez Kartuzy, Grzybno Dolne, Prokowo, Sianowską Hutę, Diable Kopyto, Kolonię, Sianowo, Młyńsko, Garcz, Łapalice, Zamek Łapalicki” i z powrotem do Kartuz. Ci, którzy zdecydowali się ją pokonać w całości, swoją wędrówkę skończyli dopiero nad ranem. Jednak - jak podkreślano - nie jest ważne, ile kilometrów udało się pokonać, ale intencje, z jakimi się szło. ​​​​​​​

Ekstremalna Droga Krzyżowa powstała w 2009 roku w środowisku ks. Jacka Stryczka, prezesa zarządu Stowarzyszenia Wiosna. Z roku na rok ta inicjatywa zdobywa coraz szersze zainteresowanie wiernych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze