Na wykrytej ze śmigłowca nielegalnej plantacji rosły konopie indyjskie (fot. KMP Elbląg)

Lecieli do UCK z sercem do przeszczepu, wykryli plantację marihuany

Niecodzienne rezultaty przyniósł lot policyjnego śmigłowca z Podlasia do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Maszyna wiozła serce do transplantacji, tymczasem pilot spostrzegł w okolicy Elbląga nietypową uprawę na polanie pośrodku zalesionego terenu. W powrotnej drodze nie trzeba było już nigdzie się spieszyć, sprawdzono więc teren dokładnie. Okazało się, że piloci wykryli nielegalną plantację konopi indyjskich z ponad 130 sadzonkami. Teraz policjanci prowadzą dochodzenie dla wykrycia "plantatorów".
Piotr
Piesik
19.07.2022 / 11:50

Elbląg: Plantacja marihuany dostrzeżona z powietrza

Wydział Operacji Lotniczych Komendy Głównej Policji w Warszawie przewoził serce do transplantacji dla 58-letniego pacjenta z przewlekłą niewydolnością serca, z Podlasia do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Podczas przelotu, mijając Elbląg piloci spostrzegli z powietrza dziwną uprawę znajdującą się na polanie pośrodku zalesionego terenu. Po odwiezieniu serca do Gdańska, w drodze powrotnej mieli już znacznie więcej czasu, przyjrzeli się więc nieznanej plantacji dokładniej.

Ocenili z powietrza, że wszystko wskazuje na uprawę konopi indyjskich. Powiadomili o tym Komendę Miejską Policji w Elblągu, nielegalna plantacja znajdowała się w bliskiej okolicy miasta. Wskazali koordynaty gps, na ich podstawie funkcjonariusze dotarli do tego miejsca. Znaleźli tam 130 sadzonek konopi indyjskich. 

Plantacja została oczywiście zlikwidowana, wszczęto dochodzenie dla ustalenia osób odpowiedzialnych za nasadzenia roślin, z których suszu powstałaby marihuana. 

Dodajmy, że pacjent który oczekiwał na przewożone przez policyjny śmigłowiec serce przeszedł operację i powraca do zdrowia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze