Firma Thales do 2024 roku wybuduje drugi obiekt w Tczewie

Firma Thales ogłosiła rozpoczęcie szeroko zakrojonego planu rozbudowy. W Tczewie działa już od 22 lat. Strategiczny projekt zakłada budowę drugiego zakładu produkcyjnego. Tym samym firma wzmocni lokalne Centrum Kompetencji Produkcyjnych i odpowie na zapotrzebowanie globalnego rynku na dokumenty tożsamości oraz rozwiązania dla europejskich klientów z sektora bankowego.
Krystyna
Paszkowska
5.03.2023 / 13:02

Thales w Tczewie obecny jest od 2001 roku. Firma produkuje dokumenty tożsamości i podróży o technologicznie zaawansowanych zabezpieczeniach, a także karty bankowe oraz usługi z nimi związane. Firma od lat sukcesywnie inwestowała w swoją działalność na terenie Tczewa. Jednak do tej pory, brak przestrzeni produkcyjnej ograniczał ewentualne rozszerzenie działalności. Teraz sytuacja ma się zmienić.

Nowy obiekt o powierzchni 15 000 m2, który według planów zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku, umożliwi firmie Thales optymalizację lokalnych procesów produkcyjnych i lepsze dostosowanie do obecnych i przyszłych potrzeb klientów.

Jak donosi firma, nowa inwestycja pozwoli Thalesowi zwiększyć moce produkcyjne polskiego Centrum Kompetencji Produkcyjnych w zakresie dokumentów tożsamości i podróży oraz odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na karty płatnicze "made in Europe".

- Ogłoszony projekt doskonale wpisuje się w ambicje firmy Thales, aby rozszerzyć działalność i odpowiedzieć na dodatkowe potrzeby rynku - mówi Agata Koczowska z MSL Influence Impact. - Przyczyni się on również do wzrostu gospodarczego poprzez rozwój kompetencji i stworzenie nowych miejsc pracy na lokalnym rynku.

Przypomnijmy, Thales Group jest światowym liderem w dziedzinie zaawanasowanych technologii. Firma inwestuje w innowacje cyfrowe i "deep tech" - łączność, big data, sztuczną inteligencję, cyberbezpieczeństwo i komputery kwantowe. Grupa zapewnia swoim klientom (firmom, organizacjom i rządom) w dziedzinie obronności, aeronautyki, przestrzeni kosmicznej, transportu, tożsamości cyfrowej i bezpieczeństwa - rozwiązania, usługi i produkty, które pomagają im spełniać ich kluczową rolę. 

Aktualnie Thales zatrudnia 81 tys. pracowników w 68 krajach (w tczewskiej firmie pracuje około 900 osób).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze