Kilogram narkotyków trzymał w zamrażarce, pod szafką kuchenną i w plecaku

Ponad kilogram amfetaminy - około 1100 handlowych porcji narkotyku - posiadał mieszkaniec Gdańska, zatrzymany przez policjantów. Środki odurzające trzymał w plecaku, w zamrażarce i ukryte pod jedną z kuchennych szafek. Gdańszczanin został osadzony na dwa miesiące w areszcie, grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Piotr
Piesik
31.10.2022 / 12:09

W trakcie działań operacyjnych funkcjonariusze gdańskiej Komendy Miejskiej Policji uzyskali informacje o 56-letnim mieszkańcu miasta, który może być w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających. Policjanci wkroczyli do mieszkania mężczyzny, przeszukanie zakończyło się znalezieniem ponad kilograma amfetaminy.

Narkotyki znajdowały się w różnych miejscach. Foliowy worek z żółtym proszkiem funkcjonariusze znaleźli w zamrażarce. Kolejną porcję amfetaminy odkryto w plecaku mężczyzny, jeszcze inną w plastikowym pojemniku ukrytym pod kuchenną szafką. Wstępna opinia biegłego mówi, że zabezpieczono ponad jeden kilogram amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania w prokuraturze 56-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu zastosowano wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy - dwumiesięczne tymczasowe aresztowanie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze