kobieta mieszkała z dzieckiem w namiocie na mrozie, Gdańsk

Kobieta mieszkała z dzieckiem w koczowisku

Pięć lat więzienia grozi kobiecie, która przebywała z dzieckiem w namiocie na mrozie

Kobieta, która z dwuletnią córeczką przebywała w turystycznym namiocie na gdańskiej Zaspie, usłyszała zarzuty narażenia dziecka na ciężkie skutki zdrowotne, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dziewczynka, przypomnijmy, w chwili pojawienia się na miejscu policjantów, była ubrana w koszulkę z krótkim rękawem! – została przekazana pod opiekę rodziny zastępczej – jej matka mogła trafić na trzy miesiące do aresztu. Prokuratura skierowała taki wniosek do sądu, lecz został on odrzucony.
Piotr
Piesik
23.11.2022 / 12:57

Odnalezienie matki z dwuletnim dzieckiem w turystycznym namiocie rozbitym na zalesionym terenie w Gdańsku było zaskakujące i bulwersujące. Dziewczynka była wychłodzona, głodna, z infekcją górnych dróg oddechowych. Natychmiast została przewieziona do szpitala, jej matka została zatrzymana. W środę, 23 listopada usłyszała zarzuty.

– Matka została przesłuchana, złożyła wyjaśnienia. Jako osobie, na której ciąży obowiązek zapewnienia odpowiedniej opieki nad dzieckiem, postawiono jej zarzuty niesprawowania należycie takiej opieki, na mocy paragrafu 160 artykuł 1 i 2 kodeksu karnego – informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Spowodowało to powstanie u dziecka rozstroju zdrowia na czas poniżej siedmiu dni, lecz dziewczynka była narażona na znacznie poważniejsze skutki zdrowotne.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Kobieta z dwuletnią córeczką w namiocie na mrozie w Gdańsku. Dziecko trafiło do szpitala

Kobieta, która przebywała z dzieckiem na mrozie, trafi do więzienia?

Za ten czyn matce dziecka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymana nie przyznała się do winy. Według jej wyjaśnień, opiekę nad dzieckiem sprawowała należycie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmiertelny wypadek w Gdyni. Zginęła 19-letnia kobieta

Ponieważ w opinii prokuratury zachodzi groźba matactwa ze strony kobiety, skierowano do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt. Sąd jednak nie przychylił się do niego.

Wszczęta została ponadto procedura ograniczenia lub pozbawienia praw rodzicielskich nad dzieckiem.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze