Piotr Duda, wystawa o Janie Pawle II w Gdańsku

Otwarcie wystawy o JP II w Gdańsku. „KO to Judasze naszych czasów”

Przed budynkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” we wtorek, 21 marca stanęła wystawa upamiętniająca relacje związkowców ze św. Janem Pawłem II. Razem z banerem, który w ubiegłym tygodniu pojawił się na obiekcie, mają być odpowiedzią „S” na reportaż TVN24 poruszający kwestię wiedzy biskupa Karola Wojtyły o przypadkach pedofilii w Kościele. Przewodniczący związku Piotr Duda nazwał materiał paszkwilem, a przy okazji Koalicję Obywatelską – „Judaszami naszych czasów”.
Karol
Uliczny
21.03.2023 / 14:39

„Solidarność” otworzyła w Gdańsku wystawę o JP II

„Solidarność” będzie bronić imienia św. Jana Pawła II z całych sił i wszystkimi dostępnymi środkami – taki przekaz popłynął z wtorkowej konferencji z udziałem przewodniczącego „S”, zorganizowanej pod gdańską siedzibą Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Oprócz wyjazdu Piotra Dudy na Biały Marsz Papieski do Krakowa, który odbędzie się 2 kwietnia, elementami wsparcia mają być przyjęte wcześniej stanowisko „S” w obronie papieża, a także baner oraz wystawa, które oficjalnie zaprezentowano 21 marca. Nie jest ona jednak nowa. Była już pokazywana podczas 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do kraju.

– Dla nas, ludzi „Solidarności”, jest to kolejna odsłona ataku na katolików oraz Kościół katolicki. W tej chwili zaatakowano przywódcę Kościoła oraz duchowego przywódcę „Solidarności”. Ojciec Święty sam bronić się już nie może. Dlatego my, jako ludzie „Solidarności”, będziemy dawać świadectwo – mówił przed budynkiem „S” Piotr Duda.

Przewodniczący przekonywał, że baner nie narusza zapisów gdańskiej Uchwały Krajobrazowej i będzie wisieć na obiekcie, niezależnie od stanowiska miasta w tej sprawie. Przypomnijmy, że przed dwoma laty urząd ukarał związek za wywieszenie dwóch banerów pt. „Nie ma wolności bez Solidarności”. Ostatecznie zdecydowano się je ściągnąć.

Piotr Duda, wystawa o Janie Pawle II w Gdańsku

Przy okazji otwarcia wystawy, przewodniczący skrytykował prezydent Gdańska oraz dyrektora ECS za to, że nie zabrali głosu w sprawie reportażu TVN24 oraz sugestii dotyczących tuszowania pedofilii. Posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu uchwały w sprawie obrony dobrego imienia papieża, nazwał „Judaszami naszych czasów”, natomiast Lewicę – „dziećmi komunistycznych oprawców”.

– Nie pozwolimy szargać dobrego imienia papieża. Dla nas autorytetami, które mogą wypowiadać się w tej sprawie, są historycy IPN. Jeżeli ci pseudodziennikarze bazowali na dokumentach esbeckich, jest to sytuacja nie do zaakceptowania – mówił Piotr Duda.


Wystawa „Ojciec Święty z Solidarnością – Solidarność z Ojcem Świętym” przypomina spotkania przedstawicieli „S” z Janem Pawłem II. Opatrzona jest opisami, cytatami z Ojca Świętego z pielgrzymek do Polski, a także zdjęciami związkowców z wyjazdów do Watykanu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze