łózka dla Szpitali Pomorskich od Piotra Biankowskiego

(fot. Magdalena Czernek)

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala dzięki wysiłkowi pływaka

Trzynaście łóżek przeznaczonych dla rodziców małych pacjentów otrzymały Szpitale Pomorskie dzięki Piotrowi Biankowskiemu. Znany pływak, stawiający sobie ekstremalne wyzwania i ambasador Fundacji Ronalda McDonalda, przepłynął jezioro Loch Ness w Szkocji. Dzięki temu pozyskał fundusze na zakup wspomnianych łóżek, które zostały już przekazane lecznicom w Gdyni i w Wejherowie.
Piotr
Piesik
3.09.2022 / 08:00

O Piotrze Biankowskim głośno stało się w lipcu, kiedy jako pierwszy Polak pokonał legendarne szkockie jezioro Loch Ness. Przepłynięcie dystansu 37 km zajęło mu ponad 12 godzin. Ten wyczyn miał przynieść fundusze od darczyńców na zakupienie łóżek dla rodziców małych pacjentów szpitala oraz uczczenie jubileuszu 20-lecia Fundacji Ronalda McDonalda. Akcja przyniosła pełne powodzenie jezioro udało się przepłynąć, zaś od 126 darczyńców pozyskano 21511 złotych. 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Piotr Biankowski: Niosła mnie świadomość, że ludzie chcą się dzielić

Ta suma pozwoliła zakupić 13 łóżek, przeznaczonych dla szpitali w Gdyni oraz Wejherowie. Część z nich już służy rodzicom malutkich pacjentów, natomiast w Szpitalu św. Wincentego a Paulo odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu. To nowoczesne łóżka, które można składać, by w trakcie dnia służyły jako fotele i zajmowały mniej miejsca. 

Jak powiedział Piotr Biankowski:

Było to ogromne wyzwanie, ale dałem z siebie wszystko. Dziękuję wszystkim za doping i wpłacanie datków. Myśl, że byliście ze mną, pchała mnie przez to jezioro, dodawała mi sił w najtrudniejszych momentach. Wiedziałem, że muszę dopłynąć do drugiego brzegu. Cieszę się, że dzięki temu udało się wesprzeć tak szczytny cel.

łóżka dla Szpitali Pomorskich od Piotra Biankowskiego

(fot. Magdalena Czernek)

Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wincentego a Paulo dr Monika Piślewska-Mędrzycka podkreśliła, że dla rodziców małych pacjentów, którzy spędzają z nimi kolejne noce, bardzo ważny jest komfort i możliwość odpoczynku. 

Piotr Biankowski dodawał, że jego sukces nie byłby możliwy bez wsparcia licznej grupy ludzi. W trakcie pokonywania jeziora Loch Ness asekurowała go z łodzi Aleksandra Kabelis, pływaczka i organizatorka zawodów w pływaniu zimowym. Na lądzie wsparcie organizowali Łukasz i Hubert Chłodniccy. Sportowiec dziękował też za wsparcie zespołu Fundacji Ronalda McDonalda, środowiska pływackiego oraz mieszkańców Trójmiasta. Przedstawiciele fundacji byli obecni na uroczystości przekazania łóżek i podziękowali Piotrowi Biankowskiemu oraz Aleksandrze Kabelis za podjęcie akcji charytatywnej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkanka Gdyni przepłynęła wpław odcinek Gdynia-Hel! Zajęło jej to prawie 6 godzin

Dotychczas Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dla szpitali w całym kraju ponad 660 łóżek dla rodziców najmłodszych pacjentów.

Piotr Biankowski nie przerywa swej sportowej aktywności. Za miesiąc planuje opłynięcie Manhattanu w Nowym Jorku, co oznacza pokonanie 49 kilometrów i przepłynięcie pod 20 mostami. Również ten ekstremalny wyczyn ma mieć akcent charytatywny.

łóżka dla Szpitali Pomorskich od Piotra Biankowskiego

(fot. Magdalena Czernek)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze