halloweenowy dom, ul. Schuberta, Gdańsk

Halloweenowy dom na gdańskim Suchaninie. Jest co oglądać

Świętowanie Halloween cieszy się coraz większą popularnością, na co znaleźć możemy wiele przykładów. Choćby z gdańskiej dzielnicy Suchanino, gdzie właściciele pewnej posesji włożyli sporo pracy, by stworzyć iście upiorną scenerię ze szkieletami, pająkami, mogiłami oraz mnóstwem wydrążonych dyń szczerzących zęby.
Piotr
Piesik
31.10.2023 / 17:44

Upiorny dom na gdańskim Suchaninie

Zwyczaje Halloween przyszły do nas z popkultury zachodniej, choć początków podobnych świąt badacze kultury szukają nawet w starożytnych tradycjach celtyckich. Maskarady symbolizujące rozmaite odniesienia do świata pozagrobowego obchodzone są dziś w wielu krajach.

Główne symbole Halloween to przede wszystkim wydrążona dynia z wyszczerzonymi zębami, podświetlona od wewnątrz. Do tego: kościotrupy, czaszki, pająki, czarownice, czarne koty, zombie, demony i wszystko, co upiorne.

Odniesienia do tych zwyczajów doskonale widać wokół jednego z domów na gdańskim Suchaninie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Upiorny 10. Rajd Halloween przejechał przez Trójmiasto i Pomorze

Posesja przy ul. Schuberta stała się wręcz lokalną atrakcją. Gospodarze pomieścili tam szkielety – nawet siedzące wygodnie w fotelu!, kości wystające z ziemi obok symbolicznych nagrobków, pająki na tle grubych pajęczyn i ogromną liczbę dyń, choć wykonanych z tworzywa sztucznego.

Całość może się podobać lub nie, lecz z pewnością robi wrażenie. Jak Wam się podoba?

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze