Insignia

(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Wycieczkowce odwiedziły Gdańsk i Gdynię

Trwa sezon wycieczkowców. W poniedziałek, 23 maja na Pomorzu można było zobaczyć dwa z nich. Do Portu Gdańsk przypłynęła 181-metrowa Insignia, natomiast w Porcie Gdynia gościł prawie 300-metrowy Mein Schiff 6.
Patrycja
Cybulska
23.05.2022 / 19:23

W portach w Gdańsku i w Gdyni trwa sezon wycieczkowców. Olbrzymie statki pasażerskie przypływają tam nawet kilka razy w tygodniu. Tak też było w poniedziałek, 23 maja. W Porcie Gdańsk przy Terminalu Promowym Westerplatte  można było zobaczyć Insignię, natomiast w Porcie Gdynia – Mein Schiff 6.

Insignia ma 181 m długości, 25 m szerokości i 11 pokładów. Wycieczkowcem może podróżować 656 pasażerów, dla których pracuje 410-osobowa załoga. Oprócz wycieczek organizowanych przy okazji przystanków w portach, na pasażerów na pokładzie statku czeka wiele atrakcji. To m.in.: liczne restauracje i bary, teatr, kasyno, butiki, strefa wellness, baseny, biblioteka, czy specjalna ścieżka do biegania.

Statek został zbudowany w 1998 roku, pływa pod banderą Wysp Marshalla. Jego armatorem jest Oceania Cruises.

Insignia przypłynęła do Portu Gdańsk z Rostocku-Warnemünde, kolejny przystanek na trasie wycieczkowca to Kłajpeda. Obecnie statek odbywa 12-dniowy rejs z Kopenhagi do Sztokholmu.

Insignia w tym sezonie wycieczkowców nie przypłynie już do Portu Gdańsk (dane na 23 maja).

Kolejnym wycieczkowcem w Porcie Gdańsk będzie prawie 230-metrowy Viking Venus. Statek spodziewany jest we wtorek, 24 maja.

WIĘCEJ NA TEMAT WYCIECZKOWCA VIKING VENUS PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Viking Venus w Porcie Gdańsk. Nowoczesny i elegancki

Pełną listę awizacji wycieczkowców w Porcie Gdańsk można znaleźć tutaj.

Elegancki Mein Schiff 6 w Porcie Gdynia

Port Gdynia w poniedziałek, 23 maja odwiedził natomiast prawie 296-metrowy Mein Schiff 6. Statek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim.

Mein Schiff 6

Mein Schiff 6 zabiera na pokład 1000-osobową załogę i 2 534 pasażerów. Co mogą robić podczas rejsu? Na przykład dobrze zjeść. Czekają liczne restauracje i bary. Można także pójść do teatru, filharmonii, kasyna, SPA lub do jednego z wielu sklepów. Dostępne są również m.in. centrum fitness, baseny i wypełniona konsolami sala gier.

Wycieczkowiec Mein Schiff 6 ma 295,3 m długości i 35,8 m szerokości, pływa pod maltańską banderą. Statek został zbudowany w 2017 roku, jego matką chrzestną jest łotewska organistka Iveta Apkalna.

Mein Schiff 6 przypłynął do Portu Gdynia z Kilonii. Kolejnym przystankiem na jego trasie jest Visby. Obecnie statek pasażerski odbywa 10-dniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Miłośnicy wycieczkowców będą mogli zobaczyć Mein Schiff 6 w Porcie Gdynia jeszcze siedem razy:

  • 10 czerwca,
  • 20 czerwca,
  • 2 lipca,
  • 12 lipca,
  • 3 sierpnia,
  • 21 sierpnia,
  • 31 sierpnia.  

Kolejnym wycieczkowcem w Porcie Gdynia będzie prawie 326-metrowy Norwegian Getaway. To drugi pod względem długości statek pasażerski, jaki dotychczas zawinął do polskich portów. Spodziewany jest w środę, 25 maja.

Pełna lista awizacji wycieczkowców w Porcie Gdynia dostępna tutaj.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze