Jarmark Bożonarodzeniowy na tczewskiej Starówce – z konkursem

Już w najbliższy weekend, 11-12 grudnia 2021, na tczewskiej Starówce zrobi się bardzo świątecznie. Po przerwie wraca Jarmark Bożonarodzeniowy! Warto wybrać się na niego nie tylko z siatką na zakupy, ale też aparatem fotograficznym, bo Fabryka Sztuk ogłosiła konkurs na najładniejsze zdjęcie z jarmarku.
Bogdana
Wachowska
7.12.2021 / 13:56

Fot. Materiały promocyjne

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Tczewie odbędzie się 11 i 12 grudnia w godz. 11.00-18.00. Jego serce – to plac Hallera, ale wystawców spotkamy też na ul. Mickiewicza, Krótkiej, Jarosława Dąbrowskiego i fragmencie ul. Wyszyńskiego. Będzie można kupić artykuły spożywcze, a także przedmioty ręcznie robione, np. maskotki, bombki, lampiony, świąteczne wianki, ubrania dla dzieci i dorosłych, torebki, biżuterię. Wydarzenie organizuje Fabryka Sztuk w Tczewie.

- Są takie dni w roku, kiedy tczewska Starówka nabiera świątecznego charakteru. Z drewnianych chatek uwalnia się zapach swojskiej kiełbasy, dojrzewających serów czy litewskiego pieczywa, z kolei oku przechodniów przykuwają prześliczne ozdoby. Można spotkać też Świętego Mikołaja w asyście dwóch kuglarzy i muzyków, którzy przypominają, że święta tuż-tuż... – zachęca do odwiedzenia jarmarku Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie.

Jarmarkowi towarzyszy też konkurs fotograficzny na najładniejsze zdjęcie z tego świątecznego wydarzenia. Zdjęcia można przesyłać do 19 grudnia 2021 r. na adres mailowy [email protected] Do wygrania gadżety promocyjne i głośnik. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie: www.pchlitarg.tczew.pl

Uwaga, kierowcy!

W związku z jarmarkiem nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W dniach 11-12 grudnia z ruchu całkowicie zostaną wyłączone dwie  jezdnie na pl. Hallera (vis à vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24). Organizatorzy proszą też, aby nie parkować pojazdów w miejscach, gdzie odbywa się jarmark.

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tczewie

11 grudnia - sobota

11.00 - 18.00 - handel

11.00 - 17.00 - pokazy kuglarskie, konkursy

11.00 - 18.00 - wizyta Świętego Mikołaja, pamiątkowe zdjęcia

16.00 - 17.00 - muzyka na żywo - Kociewska Orkiestra Dęta TORPEDA

12 grudnia - niedziela

11.00 - 18.00 - handel

11.00 - 17.00 - pokazy kuglarskie, konkursy

11.00 - 18.00 - wizyta Świętego Mikołaja, pamiątkowe zdjęcia

13.30 - 16.00 - życzenia świąteczne Prezydenta Miasta Tczewa i księdza Adama Gadomskiego - proboszcza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, muzyka na żywo: m.in. soliści oraz Młodzieżowy Chór Juventus, chóry Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (Passionata, Passionatka)

ORGANIZATOR: Fabryka Sztuk w Tczewie

Współpraca: Urząd Miejski w Tczewie, Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze