policja

Narkotyki w samochodzie i w organizmie kierowcy

Pod wpływem narkotyków znajdował się mieszkaniec Susza, zatrzymany do kontroli w Dzierzgoniu podczas kierowania samochodem osobowym. Środki odurzające znaleziono także wewnątrz auta. Kierowcy grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
13.12.2021 / 12:17

Zdarzenie miało miejsce na ul. Odrodzenia w Dzierzgoniu. Policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego opla, którym podróżowało czterech mężczyzn. Prowadził auto 21-letni mieszkaniec Susza. W trakcie czynności kierowca zachowywał się dość nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnego sprawdzenia pojazdu. W popielniczce znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem i tabletkami. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to środki odurzające. 

Kierowca przyznał się, że przed wyruszeniem w drogę zażywał narkotyki, pobrano mu więc krew do szczegółowych badań. Jeśli okaże się, że prowadził pod wpływem środków odurzających, mieszkaniec Susza musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Posiadacze narkotyków znalezionych wewnątrz pojazdu zagrożeni są karą do 3 lat więzienia. Dochodzenie trwa.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze