autobus i tramwaj, Gdańsk

Kierowcy i motorniczowie chcą znaczących podwyżek

We wtorek, kierowcy oraz przedstawiciele organizacji związkowej GAiT, mają usiąść do stołu, by dyskutować na temat wysokości przyszłorocznych podwyżek. Według nieoficjalnych informacji, zatrudnieni w spółce oczekują wzrostu pensji zasadniczej o 20-25 proc. - Oczekujemy godnej płacy współmiernej do ponoszonego stresu i odpowiedzialności – piszą na ulotce zapowiadającej wtorkowe spotkanie.
Karol
Uliczny
5.11.2023 / 12:07

O planowanym spotkaniu informują plakaty rozwieszone m.in. w obiektach zajezdni przy al. Hallera oraz siedzibie spółki przy Jaśkowej Dolinie. Zatrudnieni w GAiT piszą, że mają dość płacowego impasu i chcą o tym przypomnieć przedstawicielom organizacji związkowych działających w przedsiębiorstwie. Rozmowy mają odbyć się w związku z nadchodzącymi negocjacjami przyszłorocznych podwyżek.

„Jeżeli tak jak my czujesz się niezadowolony ze swojej stawki, to czuj się w obowiązku przybyć na miejsce. Oczekujemy godnej płacy współmiernej do ponoszonego stresu i odpowiedzialności. Musimy przypomnieć związkom kogo mają reprezentować i przedstawić nasze oczekiwania. Potrzebujemy ciebie! Liczebność naszą siłą!” - czytamy na plakacie.

Wewnątrzzakładowa regulacja gwarantuje motorniczym i kierowcom coroczną podwyżkę inflacyjną, która niweluje straty wynikające ze spadku wartości złotego. Dzięki umowie zawartej z Zarządem Transportu Miejskiego, zatrudnieni w Gdańskich Autobusach i Tramwajach zarobią w 2024 r. o 12 proc. więcej. Waloryzacja nie satysfakcjonuje pracowników. Nieoficjalnie mówi się, że oczekują podwyżek na poziomie 20-25 proc. pensji zasadniczej.

Spotkanie z udziałem związkowców ma odbyć się 7 listopada, o godz. 10, w sali konferencyjnej siedziby zarządu spółki przy Jaśkowej Dolinie w Gdańsku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze