policja

Pijany potrącił rowerzystę. Został zatrzymany przez świadków

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu malborskiego, który kierując osobowym autem potrącił rowerzystę. Na szczęście cyklista nie odniósł obrażeń, wspólnie ze świadkami zdarzenia zatrzymał kierowcę. Wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie wykonane przez policjantów potwierdziło przypuszczenia - sprawca miał w organizmie 2,5 promila.
Piotr
Piesik
24.07.2023 / 12:33

Wszystko działo się wczesnym sobotnim popołudniem w Królewie Malborskim. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, 38-letni mieszkaniec powiatu malborskiego jechał osobowym autem marki hyundai od strony miejscowości Klecie. Wyjeżdżając na drogę krajową nr 22 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącym "krajówką" rowerzystom i uderzył w jednego z nich. Na szczęście cyklista wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pijany kierowca w Słupsku uderzył bmw w auto i motocykl. Grozi mu 8 lat więzienia

Zarówno poszkodowany jak też świadkowie kolizji wyczuli od kierowcy hyundaia silną woń alkoholu. Dlatego uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję.

- Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto odholowano na policyjny parking - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - 38-latek stracił prawo jazdy. Przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

Pijany kierowca Malbork

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze