(fot. Pomorska Policja) 

Rowerem uderzył... w samochód. Trafił do szpitala

W odstępie kilku dni kwidzyńscy policjanci odnotowali drugi już wypadek drogowy, w którym obrażenia odnieśli rowerzyści. Nie zostali jednak potrąceni przez jadące samochody - jak zazwyczaj bywa w przypadku podobnych zdarzeń - lecz wpadali całym impetem na hamujące lub ...zaparkowane przy chodniku pojazdy. Uderzenie w karoserię auta w obu przypadkach skończyło się urazami głowy i odwiezieniem do szpitala.
Piotr
Piesik
22.06.2022 / 17:42

Z wielu stron płyną apele o zachowanie przez kierujących samochodami maksymalnej ostrożności wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, wśród nich rowerzystów. W razie zderzenia z pojazdem cyklista nie jest niczym chroniony, co najwyżej może mieć kask na głowie. Powyższe apele dotyczą jednak sytuacji, w której to kierujący pojazdem zapomina o konieczności przestrzegania przepisów ruchu. Co jednak począć, kiedy to rowerzysta doprowadza do kraksy i jest, mówiąc nieco żartobliwie "stroną atakującą"?

Dwa przykłady podobnych zachowań miały miejsce w Kwidzynie. Kierujący rowerem 56-letni mieszkaniec miasta jechał ulicą Kościuszki, mimo że obok przebiegała ścieżka rowerowa. Nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu renault megane i kiedy kierowca auta zatrzymał się, by przepuścić inny pojazd oczekujący na możliwość skrętu w lewo, cyklista uderzył w tył "renówki". Mężczyzna z obrażeniami głowy został odwieziony do szpitala. Warto od razu zauważyć, że rowerzyści mają obowiązek korzystania ze ścieżki rowerowej, jeśli znajduje się ona obok jezdni. Ponadto powinni schodzić z roweru podczas przekraczania przejścia dla pieszych.

To nie pierwszy przypadek zderzenia rowerzysty z samochodem w powiecie kwidzyńskim. Zdarzenie do którego doszło kilka dni wcześniej na ul. Korzeniewskiej w Marezie było jeszcze bardziej kuriozalne. Jadący rowerem w kierunku Korzeniewa mężczyzna wjechał w ...tył samochodu zaparkowanego przed posesją. Odniósł obrażenia głowy i również trafił do szpitala. 

Wypada więc zaapelować do wszystkich rowerzystów - korzystajcie ze ścieżek rowerowych i zachowujcie koncentrację.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze