zespół katedralno-zamkowy w Kwidzynie

Kwidzyńska Wiosna Muzyczna rozbrzmiewa w zabytkowych wnętrzach

Już po raz szósty odbędzie się festiwal Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. Przez cztery dni koncerty muzyki klasycznej odbywać się będą w zabytkowych wnętrzach w Kwidzynie, m.in. w katedrze oraz krzyżackim zamku. Początek festiwalu w środę, 12 kwietnia.
Redakcja
Zawsze Pomorze
12.04.2023 / 11:36

Kwidzyńska Wiosna Muzyczna po raz szósty

Kwidzyńska Wiosna Muzyczna odbywa się z pomysłu dr Iwony Glinki, znakomitej flecistki. Od 1995 roku mieszka w Grecji, jest pierwszą flecistką w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej. Pracuje także jako pedagog i muzykolog.

Projekt realizowany jest obecnie przez fundację Phasma Music oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. Tegoroczny cykl koncertowy będą wyróżniać muzyczne spotkania w historycznych obiektach na terenie miasta. Koncerty połączone będą z prelekcjami na temat dziejów Kwidzyna oraz jego zabytków. Wygłosi je dr Justyna Liguz.

Wstęp wolny. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.


Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. Program

  • Pierwszy koncert Kwidzyńskiej Wiosny Muzycznej odbył się we wtorek, 11 kwietnia we wnętrzach katedry w Kwidzynie. Wystąpił Kameralny Chór „Gloria” Lwowskiej Narodowej Filharmonii pod batutą Wolodymyra Syvokhipa z ukraińską muzyką sakralną okresu XVIII-XX wieku.
  • W środę, 12 kwietnia koncert zaplanowano w kościele pw. św. Trójcy. Muzykę kameralną przedstawi Trio Sopot. W programie, m.in., kompozycje Edvarda Griega, Wojciecha Kilara i Zbigniewa Pniewskiego. Odbędzie się też premiera światowa kompozycji Tadeusza Kotuka „Cztery proste melodie”.
  • Czwartek, 13 kwietnia to koncert w salach zamku krzyżackiego – oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku. Wystąpi kwartet smyczkowy Baltic Neopolis Quartet. Muzycy wykonają dzieła Josepha Haydna i Grażyny Bacewicz.
  • W piątek, 14 kwietnia organizatorzy zapraszają na koncert do sal I Liceum Ogólnokształcącego (dawnego Gimnazjum Polskiego). Z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wystąpi Iwona Glinka – flet. Dyrygować będzie Paweł Kotla. W programie dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, Scotta Brickmana, Saverio Mercadante oraz premiera światowa kompozycji Michaiła Travlosa „Kwidzyńska suita na orkiestrę smyczkową”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze