Latawce o fantastycznych kształtach pojawią się nad plażą w Sztutowie

Latawce o bajecznych kolorach na plaży w Sztutowie i Kątach Rybackich

Kiteweekend, czyli spotkanie miłośników latawców z całej Polski odbędzie się w najbliższy weekend 2 i 3 września na plaży w Sztutowie i Kątach Rybackich. W powietrze uniosą się latawce o najbardziej wymyślnych kształtach, rozmaitej konstrukcji, szare i bajecznie kolorowe.
Piotr
Piesik
29.08.2023 / 13:59

Kitweekend w Sztutowie i Kątach Rybackich

Spotkanie z latawcami na Mierzei Wiślanej odbędzie się w sobotę i niedzielę na plażach w Sztutowie i Kątach Rybackich. Przestrzeń na plaży pozwoli na wypuszczenie w powietrze bardzo wielu latawców.

- „Kiteweekend” to impreza miłośników latawców z całej Polski, którzy zaprezentują latające konstrukcje różnego typu. Będzie można podziwiać latawce skrzynkowe, wirujące rotory i turbiny oraz wyjątkowo widowiskowe latawce pokazowe – ogromne, dochodzące do kilkunastu metrów postacie. Bajecznie kolorowe unoszące się nad plażą ryby, ośmiornice i inne morskie stwory, a także bohaterowie bajek – to nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych - zapowiada samorząd gminy Sztutowo. - Wiele modeli zostało zaprojektowanych i wykonanych przez uczestników. Nierzadko są to unikatowe konstrukcje wymagające ogromnego nakładu pracy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rowerem na plażę w Sztutowie. Powstały nowe miejsca postojowe

Z pewnością także niejeden spośród widzów tego bajecznego pokazu latawców ma za sobą czynione w dzieciństwie próby samodzielnego zbudowania latawca, który potem unosił się wysoko w powietrzu. Nie było potrzeba wielu materiałów - kilka listewek, papier, klej, sznurek. Pewna sztuką było zbudowanie np. latawca skrzynkowego. Obecnie latawce wykonywane są z ultralekkich i wytrzymałych materiałów. 

Kiteweekend Sztutowo

Organizatorem wydarzenia jest sztutowska Fundacja Strefa Mocy, która od blisko 10 lat promuje latawce, jako sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Fundacja prowadzi też działalność charytatywną, organizując dożywianie dzieci w szkołach, zajęcia w Placówkach Wsparcia Dziennego dla najmłodszych i Klubach Seniora oraz zapewniając rehabilitację w domach osób najbardziej potrzebujących. 

Jakie wydarzenia zaplanowano w trakcie Kiteweekendu?

  • Pokaz latawców;
  • Warsztaty latawcowe –  latawce do pokolorowania i złożenia – własnoręcznie będzie można stworzyć latającą konstrukcję i wypuścić ją nad plażą;
  • Mini kursy sterowania latawców powerkite;
  • Animacje dla dzieci;
  • Warsztaty kreatywne;
  • Pokazy ratownictwa morskiego;
  • Pokazy i warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze