Lubię rozmawiać z moimi czytelnikami.

Maciej Siembieda wraca z nową książką! Premiera „Nemezis”

Ta książka miała w ogóle nie powstać - tak o "Nemezis" mówi popularny sopocki pisarz, Maciej Siembieda, jeden z najczęściej czytanych polskich autorów powieści sensacyjno-historycznych. W najnowszej książce znów pojawią się potomkowie greckich, powojennych imigrantów, a przez chwilę zagra w niej Trójmiasto.
Dorota
Abramowicz
25.04.2023 / 12:37

Po wydaniu  "Katharsis", uznawanej za najlepszą obsadzoną w historycznej fabule książkę sensacyjną Macieja Siembiedy, w której stykały się wątki greckiej wojny domowej, łotrzykowskie losy Gdyni, tajnego szpitala na wyspie Wolin i ukrytej kopalni uranu, przyszedł czas na "Nemezis".

- Książka "Nemezis" miała w ogóle nie powstać - mówi pisarz. - "Katharsis" była książką zamkniętą i tak ją chciałem zostawić. Wywołała jednak dużo emocji, które przełożyły się na pytania. Na początku chciałem zrobić kontynuację. Byłoby to jednak spojlerowanie "Katharsis", więc wyhamowałem pierwszy entuzjazm i postanowiłem poszukać historii na tyle nośnej fabularnie, że można by było zrobić coś na kształt kontynuacji z udziałem bohaterów "Katharsis". Jest to zupełnie nowa historia. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Podczas porannego golenia wiem, czy przede mną dobry dzień na pisanie, czy nie

Nemezis to grecka bogini zemsty, która determinuje losy bohaterów powieści. Bruno i Herbert Janoschek byli braćmi dobrze znanymi w przedwojennym przestępczym światku opolskiego Zaodrza. Po śmierci Herberta Bruno poprzysięga zemstę , która staje się ona jego obsesją. Losy Bruna - rzucającego nożami cyrkowego artysty, komandosa oddziału Otto Skorzenego, więźnia PRL, uczestnika niebezpiecznej gry o przyszłość Śląska - w pewnym momencie splatają się z losami potomków Kostasa Tosidosa, greckiego partyzanta z powieści "Katharsis".

- W 1990 roku Janis Tosidowski jest oficerem Urzędu Ochrony Państwa - zdradza Maciej Siembieda. - Odgrywa kluczową role w tej historii. Będzie w pewnej chwili głównym antagonistą Bruna Janoschka. Dużą rolę odgrywa także siostra Janisa, Maria. Pojawia się z bardzo interesującą rozgrywką także występujący w "Katharsis" Karim Ali Hassan.

Przez chwilę w powieści zagra Trójmiasto. Przyjeżdża tu w pewnej delikatnej sprawie, ze zleceniem morderstwa, Bruno.

Więcej szczegółów nie możemy podać. We wtorek 25 kwietnia) o godz. 18 w Sopoteka (Kościuszki 14 w Sopocie) odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą połączone z premierą nowej książki. Ogólnopolska premiera "Nemezis" zaplanowana jest na środę, a w czwartek, 27 kwietnia książka pojawi się w księgarniach.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze