tłumy na Monciaku podczas majówki 2023

Oblężenie Sopotu! Tłumy turystów przyjechały na majówkę do kurortu

Maj przywitał miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu słoneczną pogodą. Na sopockie molo i Monciak wybrały się tłumy mieszkańców oraz turystów. Zobacz, jak wygląda oblężony Sopot!
Krystyna
Paszkowska
3.05.2023 / 22:01

Podczas majówki Sopot przeżywał oblężenie! Tłumy turystów na ulicach

Przez molo w Sopocie i Monciak podczas majówki przetoczyły się tłumy spacerujących. W środę, 3 maja, jak na święto przystało, przystało, było i patriotycznie w związku z obchodami 262. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, i „sielsko, wręcz anielsko”. Pogoda po prostu rozpieszczała. Zważywszy, że w Sopocie tego dnia odbywało się mnóstwo wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych, to ich bogactwo mogło przyprawić o zawrót głowy.

(wideo: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

Miłośnicy sportowych atrakcji mieli okazję kibicować uczestnikom turnieju siatkówki plażowej w kategorii open. Było to otwarcie sezonu siatkarskiego.

Na terenie Grodziska natomiast można było poznać dawne rzemiosła. Nie tylko usłyszeć o tym, jak kiedyś wyrabiało się różne przedmioty, ale i to zobaczyć. A wszystko dzięki specjalnym warsztatom oraz pokazom w osadzie z epoki kamienia i we wczesnośredniowiecznym Grodzisku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sopot kolejny raz walczy z golasami. Przypomina o kampanii „Szanuj Sopot”

Nie zawiedli się także miłośnicy muzycznych oraz teatralnych wydarzeń. Dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie wystąpili w muszli koncertowej na skwerze Kuracyjnym, a nieco później można było w tym samym miejscu wysłuchać koncertu zespołu Plastydy.

Miłośnicy teatru mieli natomiast okazję (jeśli w porę zajęli dla siebie miejsce) do spotkania w Teatrze Atelier, gdzie Teatr Ubogi Relacji wystawił „Anioły życia”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze