Renault rozbił się na słupie latarni, uderzenie spowodowało wyłączenie zasilania w energię całej okolicy

Malbork: 16-latek uciekał samochodem przed policją, rozbił się na latarni

Dwóch nastolatków podróżujących samochodem w centrum Malborka nie zatrzymało się na polecenie policjantów do kontroli drogowej, zamiast tego próbowali uciekać. Pościg zakończył się bardzo niefortunnie - renault prowadzone przez 16-latka uderzyło w słup trakcji elektrycznej i latarni. Pojazd odbił się od słupa, po czym uderzył jeszcze w dwa inne auta.
Piotr
Piesik
9.10.2023 / 10:43

Pościg ulicami Malborka! Za kierownicą... 16-latek

Wszystko działo się w niedzielny wieczór na ulicach Malborka. Już po godzinie 20 patrolujący miasto policjanci spostrzegli na alei Rodła - głównej arterii miasta - samochód renault laguna, który lewym pasem jezdni jechał nienaturalnie wolno. Postanowili zatrzymać auto do kontroli, jednak po sygnałach do zatrzymania kierowca nie zastosował się do nich, za to przyspieszył i podjął próbę ucieczki. 

Policjanci podjęli oczywiście pościg, ponawiając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący ignorował je i kontynuował ucieczkę. Zakończyła się na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Zakopiańskiej, gdzie kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem - auto uderzyło w betonowy słup trakcji elektrycznej i latarni, po odbiciu się od niego zderzyło się jeszcze z dwoma zaparkowanymi na chodniku pojazdami. Renault znieruchomiał na środku jezdni. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wypadek quada na leśnej drodze. Nie żyje 14-nastolatek

- Okazało się, że autem podróżowało dwóch młodych mężczyzn – 16-letni kierowca bez uprawnień do kierowania i 17-letni pasażer. W wyniku zderzenia obaj odnieśli obrażenia. Policjanci natychmiast zajęli się poszkodowanymi. Funkcjonariusze wyciągnęli nieprzytomnego 16-latka z pojazdu i natychmiast udzielili mu oraz jego pasażerowi pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali ich medykom. Obrażenia kierującego były na tyle poważne, że został on przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Do szpitala odwieziony został też 17-letni pasażer auta. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili na miejscu wszystkie czynności niezbędne do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Uderzenie renault w słup podtrzymujący sieć energetyczną spowodowało przerwanie zasilania w energię całego kwartału budynków w okolicy. Dopływ prądu przywrócono po około 2 godzinach.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze