Kościół św. Jana Chrzciciela w Malborku można już zwiedzać z audioprzewodnikami w języku polskim lub angielskim (Fot. Parafia św. Jana)

Malborski kościół na Starym Mieście można zwiedzić
z audioprzewodnikiem

Interesująca nowość dla turystów odwiedzających Malbork - miejscowa parafia św. Jana Chrzciciela poszła w ślady Muzeum Zamkowego i wprowadziła możliwość wypożyczenia audioprzewodnika dla zwiedzania wnętrza zabytkowego kościoła na Starym Mieście. Usługa jest na razie możliwa w języku polskim i angielskim.
Piotr
Piesik
25.06.2022 / 09:00

Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela ks. Robert Branicki ze zgromadzenia księży orionistów wspomina, że pomysł przygotowania audioprzewodników pojawił się u niego, kiedy w październiku ubiegłego roku wybrał się na zwiedzanie malborskiego zamku, korzystając właśnie z audioprzewodnika. Wielu turystów nadal preferuje usługi tradycyjnych przewodników, natomiast audioprzewodnik jest wygodnym rozwiązaniem dla kogoś, kto woli spokojne, we własnym tempie oglądanie zabytków. Zakłada się słuchawki, włącza urządzenie i wszystko gotowe.

Proboszcz spotkał się z przedstawicielem firmy przygotowującej audioprzewodniki, wykonanie ich dla malborskiego kościoła okazało się jak najbardziej możliwe. Pozostało finansowanie tu pomocną dłoń wyciągnął starosta malborski Mirosław Czapla. Powiat przeznaczył 20 tysięcy złotych na audioprzewodniki, które już od kilkunastu dni służą zwiedzającym i cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Autobusowe połączenia z Malborka do Krynicy Morskiej już od soboty

Ks. Robert Branicki wskazuje, że malborski kościół na Starym Mieście zawiera prawdziwe perełki od strony architektonicznej, historycznej i sakralnej, które warto zobaczyć i dowiedzieć się o nich szczegółów. Ścieżka tematyczna audioprzewodnika została opracowana z wykorzystaniem wielu źródeł, także konsultowana ze specjalistami z Muzeum Zamkowego. 

Audioprzewodników jest na razie 10, parafia planuje powiększenie ich liczby do 50. Czas zwiedzania kościoła z wykorzystaniem tego urządzenia to około 25 minut. Opłata za wypożyczenie audioprzewodnika to 15 złotych w formie ofiary na odnowienie świątyni, która od kilku lat przechodzi intensywne prace konserwatorskie. 

Kiedy można zwiedzać malborski kościół św. Jana Chrzciciela?

  • W sezonie letnim czyli w lipcu i sierpniu codziennie od godziny 10:00 do 17:00,
  • natomiast w niedziele po mszach świętych, które są odprawiane o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00,
  • poza sezonem letnim codziennie od 10:00 do 14:00, w niedziele na identycznych zasadach.

Audioprzewodniki można wypożyczać w sklepiku parafialnym obok wejścia do kościoła.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze