Maraton Sierpniowy

(fot. Dominik Paszliński | www.gdansk.pl)

Zmiany w organizacji ruchu w Gdańsku. Powodem Maraton Sierpniowy

Ruch na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej w Gdańsku w sobotę, 27 sierpnia w godzinach 13:30-17:30 prowadzony będzie objazdami. Zmiany dotyczą również dojazdu i wyjazdu ze stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Utrudnienia związane są z XII edycją Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Na czas trwania rywalizacji, także komunikacja miejska jeździć będzie innymi trasami.
Anna
Merchel
27.08.2022 / 08:00

W związku z organizacją XII edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy, w sobotę, 27 sierpnia w godzinach 13:30-17:30 wystąpią utrudnienia w ruchu:

 • na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej, na odcinku ul. Narwicka-ul. Wyzwolenia.

Obowiązywać będą objazdy.  Zmiany dotyczą również dojazdu i wyjazdu ze stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk.

 • Wyjazd ze stadionu będzie możliwy od strony ul. Droga Zielona i fragmentem ul. Pokoleń Lechii Gdańsk,  od strony dzielnicy Gdańsk Brzeźno.
Maraton Solidarności, trasa
(Materiały organizatora)
Maraton Sierpniowy, objazdy
(Materiały organizatora)
Maraton Sierpniowy, objazdy
(Materiały organizatora)
Maraton Sierpniowy, objazdy
(Materiały organizatora)
Maraton Sierpniowy, objazdy
(Materiały organizatora)
Maraton Sierpniowy, objazdy
(Materiały organizatora)

Maraton Sierpniowy w Gdańsku. Utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, inaczej funkcjonować będzie także komunikacja miejska.

10

 • ruch na linii tramwajowej 10 będzie chwilowo wstrzymywany (na czas przejazdu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.
 • funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zgodne z sobotnim rozkładem jazdy.

158

 • Autobusy linii 158, począwszy od kursów o godz. 13:18 z Wrzeszcza PKP i 13:21 ze Stogów, aż do odwołania będą jeździć przez tunel pod Martwą Wisłą, ale bez przejazdu przez rondo im. Tadeusza Mazowieckiego.
 • Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Stadion” 03 i 04 przy ul. Marynarki Polskiej oraz „Stadion” 05 i 06 przy al. Macieja Płażyńskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wicemistrz świata wygrywa jubileuszową edycję zawodów Ironman w Gdyni

658

 • Autobusy linii 658, począwszy od kursu o godz. 13:21 z przystanku „Ku Ujściu” 05 do końca dnia, będą funkcjonować na zmienionej trasie z częstotliwością co około 30 minut.
 • Linia 658 pojedzie trasą: przystanek „Ku Ujściu” 05-tunel pod Martwą Wisłą-al. Macieja Płażyńskiego-przystanek „Uczniowska” 02, tj. bez przejazdu przez rondo im. Tadeusza Mazowieckiego i bez obsługi przystanków „Stadion”.
 • W relacji „Uczniowska”-„Ku Ujściu” dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „al. Płażyńskiego” 04 przy al. Macieja Płażyńskiego.
 • Przystankiem końcowo-początkowym będzie „Uczniowska” 02 przy al. Macieja Płażyńskiego.

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to największe wrotkarskie wydarzenie w Polsce, zapoczątkowane w 2009 r. Po dwóch latach nieobecności, spowodowanych pandemią, impreza wraca na gdańskie ulice.

 • W centrum wydarzeń znajdą się zmagania na dystansie 42 km, na którym rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej.
 • Dodatkowo organizowane są półmaraton oraz wyścig fitness na dystansie 10 km dla osób, które pierwszy raz chcą sprawdzić się w sportowej rywalizacji na rolkach.

Oprócz tego, w budynku Amber Expo znajdywać się będą skatepark dla malucha i wypożyczalnia rolek, a także zorganizowane zostaną tam warsztaty czy szkółki wrotkarskie oraz targi.

Podczas tegorocznej edycji maratonu będą zbierane pieniądze na wsparcie Hospicjum „Pomorze Dzieciom”.

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze