pajak

(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Miały być przyprawy, były jadowite pająki. Nietypowa paczka w Pruszczu Gdańskim

Pojemniki na przyprawy z żywą zawartością: owady i pająki – ujawnili w paczce funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej z oddziału w Pruszczu Gdańskim. Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii przesyłka odesłana została do nadawcy.
Krystyna
Paszkowska
18.05.2022 / 17:26

Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pełniący służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim dokonali nietypowego ujawnienia.

– Na podstawie przeprowadzonej analizy mundurowi wytypowali do kontroli przesyłkę z Wielkiej Brytanii, w której miały znajdować się pojemniki na przyprawy – informuje Klaudia Cieślik, starszy referent w Referacie Komunikacji Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. – Jak się okazało w paczce znajdowały deklarowane pojemniki, ale zamiast przypraw były w nich umieszczone żywe owady i pająki.

W przesyłce znajdował się m.in. 1 duży Hyllus diardi, czyli pająk z rodziny skakunowatych (pająków skaczących), uznawany za jednego z największych na świecie. Jest to aktywny i agresywny pająk, zdolny upolować ofiarę nawet większą od siebie. Wewnątrz paczki funkcjonariusze znaleźli też 5 sztuk Phidippus carolinensis. Jest to gatunek pająka również z rodziny skakunowatych. Pająki te przeważnie nie tkają sieci, lecz polują skacząc na swoją ofiarę.

W związku z ujawnieniem nietypowej przesyłki „skarbówka” wysłała pismo do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdańskim, który wydał decyzję o odesłaniu przesyłki do nadawcy.

Fot. KAS Gdańsk

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze