W ogrodzie dendrologicznym widoczny jest już okazały gnomon, czyli wskazówka zegara słonecznego pokazująca godzinę

Na Miłosnej w Kwidzynie powstaje zegar słoneczny

Odwiedzający Ogród Dendrologiczny w Miłosnej koło Kwidzyna zwracają z pewnością uwagę na dużą drewnianą konstrukcję, w pobliżu której ułożono kilkanaście sporych głazów. To powstający zegar słoneczny z wysokim gnomonem - wskazówką, zaś godziny pokazywać będą właśnie wspomniane głazy - każdy jest inny, obok nich znajdują się tabliczki informacyjne, jaki to minerał.
Piotr
Piesik
23.11.2022 / 10:46

Miłosna będzie miała zegar słoneczny z głazów narzutowych

Na powstające lapidarium w formie zegara słonecznego złoży się 10 głazów narzutowych różnej wielkości, o obwodzie od 2 do 8 metrów. Tak zostały ułożone, by wskazywać godziny, czyli upływ czasu. Wskazówką zegara będzie gnomon o drewnianej konstrukcji. Głazy tak ustawiono, by przedstawiały zachodzące na naszym globie przemiany geologiczne, przed każdym z nich znajduje się już informacyjna tabliczka.

Zegar słoneczny tworzyć będą duże głazy narzutowe

Projekt "Chrońmy przyrodę nieożywioną - Rozbudowa Ogrodu Dendrologicznego Miłosna w Nadleśnictwie Kwidzyn" odbywa się z udziałem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całość oglądać będzie można już na wiosnę przyszłego roku.

Sam Ogród Dendrologiczny w Miłosnej to ciekawa atrakcja turystyczna i miejsce warte odwiedzenia. Istnieje od 1996 roku. Ma być miejscem wypoczynku i rekreacji połączonych z poznawaniem flory z całego świata. W poszczególnych kwaterach znalazły się rozmaite gatunki drzew i krzewów, nie wyłączając pochodzących z egzotycznych krajów. Jest już tutaj ponad 150 gatunków, przy tym systematycznie odbywają się nowe nasadzenia. Zwiedzanie ogrodu jest bezpłatne, codziennie od godziny 7. aż do zmierzchu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze