Fot. Materiały promocyjne

Nordic Talking Festival 2022 od piątku w Gdyni

Historia, folklor i dziedzictwo kulturowe krajów nordyckich w szczególności Norwegii i Islandii - to tematy przewodnie tegorocznej, piątej edycji Nordic Talking Festival.
Redakcja
Zawsze Pomorze
26.05.2022 / 12:10

Tegoroczna edycja Nordic Talking Festival odbędzie się w Gdyni i potrwa trzy dni, od 27 do 29 maja. Wydarzenia odbywać się będą równolegle w kilku miejscach: Konsulacie Kultury, Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz w otwartej przestrzeni miejskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują na nie zapisy. Szczegóły oraz program dostępne są na stronie Festiwalu www.nordic-talking.pl.

(fot. materiały promocyjne)

Powrót do korzeni

W tym roku Nordic Talking Festival będzie oscylował wokół tematów związanych z historią, folklorem i dziedzictwem kulturowym krajów nordyckich.

- Chcemy wrócić do korzeni i pochylić się nad przeszłością. Będziemy podążać śladami wikingów, poznawać zwyczaje ludności tubylczej, zamieszkującej północne rubieże Europy oraz odkrywać tajemnice  bohaterów i wielkich rodów Północy opisywanych przez islandzkich skaldów. Przyjrzymy się strojom ludowym, zatańczymy norweską polkę, nauczymy się czytania run oraz poznamy sagi islandzkie – zapowiada Aleksandra Wiśniewska z Fundacji Art of Freedom, będącej organizatorem Festiwalu.

Fot. materiały promocyjne

Wykłady, warsztaty i pokazy

W programie Festiwalu, obok prelekcji i wykładów, znalazł się cały wachlarz tematycznych warsztatów i wydarzeń towarzyszących ze szczególnym akcentem na kulturę i folklor Norwegii oraz Islandii. Uczestnicy Nordic Talking Festival 5 będą mieli okazję poznać skandynawskie baśnie dla dorosłych, przyjrzeć się norweskim bunadom, zaśpiewać nordyckie pieśni, chwycić za łuk, a także porozmawiać w językach staroislandzkim, szwedzkim, norweskim i duńskim. Będą też pokazy walk wikingów, gra miejska, wystawa fotografii, spotkania autorskie, koncerty i prezentacja dwóch filmów Jakuba Witka, w tym polska premiera filmu „Zwykłe Życie”.

Pełny program Nordic Talking Festival 5 dostępny jest na stronie www.nordic-talking.pl.
  

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze