Nowa placówka Centrum Medycznego Morska w Gdyni już pracuje

Centrum Medyczne Morska w Gdyni dysponuje już nową placówką - to Centrum Leczenia Bólu oraz Centrum Matki i Dziecka, zlokalizowane przy ul. Obrońców Wybrzeża 8 (Plac Unii). Oba centra mają służyć nie tylko mieszkańcom Gdyni, także Trójmiasta i całego regionu Pomorza, zapewniając kompleksową opiekę medyczną.
Piotr
Piesik
21.09.2022 / 10:31

- Mając na uwadze kompleksową opiekę pacjentów powołaliśmy Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu - powiedział podczas uroczystości otwarcia nowych placówek Damian Janczewski, prezes Centrum Medycznego Morska. - W pierwszym kobiety znajdą wsparcie od ich decyzji o macierzyństwie wspomagane przez terapeutki uroginekologiczne, położną, doradcę laktacyjnego, a także dietetyka i psychologa. Dzieci zaś znajdą pomoc w rehabilitacji i wsparcie w prawidłowym rozwoju od pierwszego dnia życia. Nasze terapeutki integracji sensorycznej, neurologopedii, fizjoterapeuci dziecięcy wraz z psychologiem i dietetykiem pomagać będą w pokonywaniu ograniczeń, z którymi zmagają się dzieci. W celu zwiększenia dostępności naszych usług medycznych zdecydowaliśmy o powołaniu fundacji, której celem będzie pozyskiwanie środków na bezpłatne prowadzenie terapii dla dzieci i dorosłych. Wiemy, że potrzeby w zakresie rehabilitacji i leczenia bólu są bardzo duże i naszymi działaniami chcemy wyjść im naprzeciw - dodał Damian Janczewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fakty i mity o marihuanie medycznej. Droga, ale popularna terapia

Lekarze anestezjolodzy w nowym Centrum Leczenia Bólu będą przynosić ulgę pacjentom w bólach ostrych jak i przewlekłych. Dostosują odpowiednie leczenie dla każdego pacjenta, możliwości terapii obejmują m.in. kriolezję, czyli niszczenie komórek nerwowych za pomocą bardzo niskiej temperatury, blokady botulinowe, wlewy i iniekcje. Stosowane będą terapie akupunktury i kannabinoidami wraz z marihuaną medyczną.

Nowe Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu na Placu Unii zajmują prawie 400 m kw., czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 7. do 20. 

Jak podaje Centrum Medyczne Morska, pacjentki będą mogły korzystać z pomocy fizjoterapeutek uroginekologicznych, położnych, doradczyni laktacyjnej, psychologa, dietetyka. Na dzieci oczekują fizjoterapeuci dziecięcy posiadający certyfikaty różnych terapii i metod, neurologopeda, terapeutki Integracji Sensorycznej, dietetyk dziecięcy i psycholog. 

W Centrum Leczenia Bólu przygotują program leczenia bólu lekarze anestezjolodzy, lekarze rehabilitacji medycznej, wysokokwalifikowani fizjoterapeuci. Obejmować on będzie zarówno terapie inwazyjne (iniekcje, blokady, wlewy oraz akupunkturę), jak też programy terapii manualnych realizowane przez dedykowanych fizjoterapeutów, zabiegi fizykalne, oraz wsparcie psychologa czy dietetyka. Placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt do kriolezji, czyli wymrażania końcówek nerwowych pod znieczuleniem. W kolejnych etapach realizowane będą w placówce zabiegi botulinowe (blokady kolagenem) oraz neuromodulacji obwodowej. Pacjent może znaleźć wsparcie w leczeniu bólu marihuaną medyczną oraz kannabinoidami.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze