Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Kartuzach wygrywa dotychczasowy burmistrz, w Sierakowicach zmiana

W powiecie kartuskim druga tura wyborów samorządowych odbyła się w trzech gminach. W Stężycy i Sierakowicach wybierano wójta, a w stolicy powiatu – Kartuzach – burmistrza.
Mieczysław Grzegorz Gołuński
Mieczysław Grzegorz Gołuński przez kolejne 5 lat będzie rządził Kartuzami

Autor: UM Kartuzy

W Kartuzach wygrywa Gołuński

W Kartuzach wygrał dotychczasowy burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński (61,65 proc.), który pokonał Andrzeja Bistrona (38,35 proc.) i przez najbliższe 5 lat będzie rządził w gminie Kartuzy. Mieczysław Gołuński parokrotnie był burmistrzem Kartuz w latach 1990-1991, 2002-2006, a potem od roku 2014 do chwili obecnej. Mieczysław Grzegorz Gołuński już zaktualizował swoje zdjęcie profilowe na FB z dopiskiem „Wygrywamy”. Potwierdził swoją kolejną wygraną i podziękował wyborcom.

W Stężycy i Sierakowicach zmiana warty?

W gminie Stężyca doszło do niespodzianki. Dotychczasowy wójt przegrał te wybory. Na Tomasza Brzoskowskiego, dotychczasowego wójta Stężycy zagłosowało 43,31 proc., a na jego konkurenta Ireneusza Stencla – 56,69 proc. Tomasz Brzoskowski funkcję wójta gminy Stężyca sprawował od roku 2010.

Z kolei w Sierakowicach wybory wygrał Mirosław Kuczkowski (59,74 proc.), który pokonał Rafała Makurata (40,26 proc.) różnicą prawie 1500 głosów. To oznacza, że po 34 latach Sierakowice będą mieć nowego wójta. Dotychczasowy wójt Tadeusz Kobiela, który sprawował tę funkcję nieprzerwanie od 1990 roku, tym razem ogóle nie wystartował w wyborach na wójta Sierakowic. Nie kończy on jednak kariery samorządowca, bo w wyborach 7 kwietnia 2024 roku został wybrany na radnego Rady Powiatu Kartuskiego.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
SebT 22.04.2024 00:35
Głęboko zakorzeniona komuna kartuska ma się nadal bardzo dobrze 👎👎👎 W miastach gdzie wygrał PIS nie przyjmą migrantów, dlatego można im tylko pozazdrościć takich mądrych wyborców

Reklama
Reklama
Reklama