Nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Tczewskiej i Owidzkiej (fot. UM Starogard)

Nowo wybudowane rondo w Starogardzie już dostępne dla kierowców

7 lipca zmieniła się organizacja ruchu na odcinku ul. Tczewska – Owidzka w Starogardzie Gdańskim. Oddane do użytku nowo wybudowane rondo pozwoli na swobodny przejazd przy dawnych Młynach. Nadal zamknięte pozostają ulica Sobieskiego na odcinku od Zespołu Szkół Ekonomicznych do nowego ronda oraz ul. Tczewska od ul. Sobieskiego do ul. Basztowej.
Krystyna
Paszkowska
7.07.2022 / 15:37

To największa inwestycja drogowa w stolicy Kociewia pn. „Przebudowa obiektów mostowych i ulic: Kanałowej, Sobieskiego oraz części Tczewskiej, Owidzkiej i Hallera”.

- Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji drugiego etapu tego zadania – informuje Magdalena Dalecka, rzeczniczka starogardzkiego magistratu. - Wykonawca przebudowuje ul. Sobieskiego oraz ul. Tczewską na odcinku od ul. Basztowej do ul. Sobieskiego. W trakcie budowy jest też parking przy siedzibie Muzeum 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Wiąże się to z zamknięciem przejazdu ulicą Sobieskiego oraz ul. Tczewską od ul. Sobieskiego do ul. Basztowej.

Nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Tczewskiej i Owidzkiej (fot. UM Starogard)

Dobrą wiadomością dla mieszkańców jest fakt, że od 7 lipca można korzystać z nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Tczewskiej i Owidzkiej. Do zakończenia prac na ul. Sobieskiego tymczasowo będzie można przejechać ulicą Tczewską przy Młynach wokół ronda w kierunku ulicy Owidzkiej i odwrotnie.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę kilku obiektów mostowych i dróg w całości lub części. Przypomijmy, od wiosny 2021 roku trwa przebudowa objętych tą inwestycją pięciu dróg i czterech obiektów mostowych w okolicy starogardzkich Młynów. Projekt obejmuje ul. Kanałową, Sobieskiego, część ul. Tczewskiej, Owidzkiej i Hallera. Prace potrwają prawdopodobnie do końca wrześniu 2023 roku. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie ponad 11 mln złotych. Umowę na realizację zadania podpisano 29 stycznia 2021 r. Wykonawcą zadania jest starogardzka firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg.

Nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Tczewskiej i Owidzkiej (fot. UM Starogard)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze