Krzysztof Brede nowym trenerem Chojniczanki Chojnice

Nowym trenerem Chojniczanki został dobrze znany w Chojnicach Krzysztof Brede (z lewej). Z prawej prezes klubu Jarosław Klauzo

Krzysztof Brede wraca do Chojniczanki!

Nowym trenerem Chojniczanki został dobrze znany w Chojnicach Krzysztof Brede, który prowadził już tę drużynę w sezonie 2017/2018.
Olek
Knitter
24.11.2022 / 13:26

– 41-letni szkoleniowiec podpisał z naszym klubem półtoraroczny kontrakt. Będzie to powrót trenera Brede na ławkę trenerską w Chojniczance po ponad 4 latach – informuje klub z Chojnic.

Krzysztof Brede nowym trenerem Chojniczanki Chojnice

Chojniczanka w sezonie 2017/2018 była dla Krzysztofa Bredego pierwszym samodzielnie prowadzonym klubem, wcześniej pracował jako asystent trenerów w Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok.

– Na Mickiewicza 12 po raz pierwszy trafił w czerwcu 2017 roku i przepracował u nas cały sezon 2017/18. To był czas, gdy nasz zespół osiągnął najlepszy wynik w historii. Chluba grodu Tura zakończyła rozgrywki na 3. miejscu w 1. Lidze oraz dotarła do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie mierzyła się z Górnikiem Zabrze. Łącznie trener Brede poprowadził Chojniczankę w 39 meczach, notując bilans 19 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażek – informuje klub z Chojnic.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wspierana przez kibiców Chojniczanka lepsza od wicelidera z Łodzi

Z Chojniczanki Brede przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym najpierw zajął szóste miejsce w 1. lidze, a w kolejnym roku już awansował do Ekstraklasy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze