pożar, ul. Dekerta, Gdańsk

(fot. Jacek Wierciński I Zawsze Pomorze)

Opinia biegłego w sprawie pożaru we Wrzeszczu: „To było podpalenie”

Prokuratura w Gdańsku dysponuje już opinią biegłego w sprawie pożaru z grudnia 2021 roku przy ul. Dekerta we Wrzeszczu. Był on skutkiem podpalenia. Zginęła wówczas kobieta, która wyskoczyła z okna na drugim piętrze, uciekając przed ogniem. Jej partner niedługo później rzucił się pod pociąg – również zginął.
Krystyna
Paszkowska
17.03.2022 / 14:50

Od pożaru i śmierci dwojga młodych ludzi w Gdańsku Wrzeszczu minęły trzy miesiące. W kamienicy przy ul. Dekerta we pożar wybuchł 13 grudnia 2021 roku nad ranem. Uciekając przed ogniem, z okna na drugim piętrze wyskoczyła młoda kobieta. Mimo podjętej reanimacji, po upadku na chodnik kobieta zmarła. Wkrótce zginął również jej partner, który rzucił się pod pociąg.

O TRAGICZNYM ZDARZENIU WIĘCEJ PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Podpalenie i samobójcza śmierć. Prokuratura prowadzi śledztwo

– Wpłynęły do nas dwie opinie: fizykochemiczna oraz z rekonstrukcji pożaru – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Rejonowej w Gdańsku. – W substancji powypaleniowej, zabezpieczonej na miejscu pożaru, biegły stwierdził obecność substancji łatwopalnej o cechach benzyny. Przyczyną pożaru było podpalenie wyposażenia po uprzednim polaniu go od strony drzwi wejściowych do pokoju substancją łatwopalną, prawdopodobnie benzyną. Tym samym zazębia się nam jedna opinia z drugą.

Chociaż sprawca podpalenia, a tym samym odpowiedzialny za śmierć kobiety, nie żyje, to i tak trzeba było wszystko dokładnie posprawdzać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmierć młodej kobiety po pożarze i samobójstwo mężczyzny na torach SKM. Policja łączy ze sobą dwa tragiczne zdarzenia

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze