Plac z fontanną, miejsca do spotkań, plac cyrkowy, strefa imprez plenerowych, górka saneczkowa czy też miejska plaża – to wszystko zostanie w najbliższych czasie albo zmodernizowane albo utworzone w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku (fot. FB Rewitalizacja Słupsk)

Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku przejdzie metamorfozę

Osiem różnych stref do rekreacji, wypoczynku i rozrywki znajdzie się po wielkiej modernizacji Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Prace wyceniono wstępnie na 24 mln zł. Wszystko ma być gotowe przed wakacjami 2024 roku.
Olek
Knitter
29.08.2022 / 12:42

Plac z fontanną, miejsca do spotkań, plac cyrkowy, strefa imprez plenerowych, górka saneczkowa czy też miejska plaża – to wszystko zostanie w najbliższych czasie albo zmodernizowane albo utworzone w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. W ramach inwestycji, wartej ok. 24 mln zł, uwzględniono oczywiście również przebudowę i rozbudowę alejek parkowych zagospodarowanie zieleni, nowe elementy małej architektury oraz oświetlenie.

Park zyska wygodne połączenie z odcinkiem bulwarów rzeki Słupi. Nowe alejki będą posiadały jednolitą nawierzchnię bitumiczną dostosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, rolkarzy, rowerzystów.

Na placu z fontanną przebudowana zostanie istniejąca niecka fontanny, wokół której umieszczone będą urządzenia do zabawy dla najmłodszych dzieci. W centralnej części Parku zaprojektowano wielofunkcyjny i wielkoprzestrzenny plac aktywności ruchowych, na którym znajdą się urządzenia do: wspinaczki, zjeżdżania, bujania czy skakania. Dodatkowo teren ten zostanie ukształtowany w postaci pagórków o zmiennej wysokości, które w swojej idei stanowią część rekreacyjną placu.

Strefa imprez plenerowych została zaprojektowana jako otwarta przestrzeń trawiasta, Zlikwidowane zostanie istniejące ogrodzenie oraz żywopłot. W zakolu rzeki będzie zaprojektowana trawiasta plaża miejska na której znajdą się leżaki czy też ławki ze stołami. Górka saneczkowa będzie przesunięta w stronę SOSiR i zostanie powiększona do wysokości około czterech metrów. Na jej szczycie utworzony będzie punkt widokowy.

Przy ul. Rybackiej przewidziano 28 miejsc postojowych w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

Wszystko ma być gotowe w kwietniu 2024 roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze