Dzięki czujności mieszkańców Bytowa pozostawiony w upale na balkonie pies jest cały i zdrowy. Jego właściciel może mieć teraz kłopoty, gdyż zajmie się nim policja (fot. KPP w Bytowie).

Pies cierpiał w upale na balkonie. Dzięki czujności mieszkańców pomogli strażacy

Dzięki czujności mieszkańców Bytowa pozostawiony w upale na balkonie pies jest cały i zdrowy. Jego właściciel może mieć teraz kłopoty, gdyż zajmie się nim policja.
Olek
Knitter
27.06.2022 / 15:16

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się właściciel czy też właściciele psa, którzy pozostawili zwierzę na kilka godzin na balkonie bloku przy ul. Zwycięstwa. Pozostawionym czworonogiem zainteresowali się mieszkańcy osiedla, którzy zwrócili uwagę, że zwierzę przez długi czas jest przetrzymywane na balkonie w upalny dzień. Rzecznik prasowy policji z Bytowa chwali postawę mieszkańców.

- Po otrzymaniu informacji o pozostawionym na balkonie w wysokiej temperaturze psie na miejsce udał się patrol dzielnicowych. Policjanci na miejscu nie zastali właściciela psa. Jako że zwierzę znajdowało się na trzecim piętrze dlatego o pomoc poprosili strażaków – mówi rzecznik policji w Bytowie Dawid Łaszcz. - Dziękujemy za ten sygnał i apelujemy, aby nie tylko nie pozostawiać nawet na chwilę dzieci w samochodzie, ale również zwierząt – zarówno w samochodzie, jak również na balkonie.

Strażacy przy użyciu podnośnika dostali się na balkon i bezpiecznie sprowadzili psa „na ziemię”. Psiak został przekazany do specjalnego azylu dla zwierząt, ale wcześniej czuli na krzywdę czworonogów mieszkańcy dali mu jeść oraz pić.

To jednak nie koniec tej sprawy. Policjanci będą teraz prowadzić postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzętami, za co właścicielowi grozi do 3 lat.

Dzięki czujności mieszkańców Bytowa pozostawiony w upale na balkonie pies jest cały i zdrowy. Jego właściciel może mieć teraz kłopoty, gdyż zajmie się nim policja (fot. KPP w Bytowie).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze