straż pożarna

Pijani strażacy w gminie Czersk. Mieli kolizję, wcześniej reanimowali kobietę

Strażacy ochotnicy z Łąg z gminy Czersk w województwie pomorskim wracając z akcji mieli kolizję. Wcześniej próbowali ratować starszą kobietę. Ale się nie udało. Seniorka zmarła. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący wozem strażackim miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego dowódca dwa promile.
Ryszarda
Wojciechowska
25.11.2023 / 15:55

Pomorze: Pijani strażacy mieli kolizję. Wcześniej reanimowali kobietę

Aspirant Magdalena Zblewska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach informuje, że do zdarzenia doszło w piątkową noc, około godz. 23. A dotyczyło ono strażaków ochotników z Łąg w gminie Czersk.

Około godz. 23, dyżurni policjanci zostali poinformowani, że samochód druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, który wrócił właśnie z akcji ratowniczej, miał brać udział w kolizji, a strażacy mogą być pod wpływem alkoholu. Dodatkowo jeden z nich miał się awanturować. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, przebadali obecnych tam strażaków, dowódcę akcji oraz kierującego. Okazało się, że obaj są pod wpływem alkoholu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Strażak zginął podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. 27-letniego Bartosza żegnały tłumy

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu wozem strażackim. Obecnie ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia – powiedziała aspirant Zblewska.

Wcześniej strażacy ochotnicy brali udział w reanimacji starszej kobiety, która jednak zmarła.

- Za wykonywanie czynności przez osobę do tego niezdolną, grozi kara aresztu bądź grzywny – dodała aspirant Zblewska.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze