(fot. KWP Gdańsk) 

Pijani za kierownicą
i osiem wypadków drogowych. Trwa długi, majowy weekend

Nie ubywa pijanych kierowców za kierownicą. Funkcjonariusze udaremnili już dalszą jazdę 32 osobom, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu.
Ryszarda
Wojciechowska
1.05.2023 / 12:35

Trwa długi, majowy weekend. Ale nie dla pomorskich policjantów, którzy pilnują bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w naszym regionie. Jak informuje nas rzecznik KW Policji w Gdańsku podkom. Karina Kamińska, od piątku 29 kwietnia, na drogach województwa pomorskiego od policjanci odnotowali osiem wypadków drogowych, w których zostało rannych 12 osób. Pracowali też na miejscu 207 kolizji. Na szczęście, do tej pory, nie odnotowano żadnego wypadku śmiertelnego.

CZYTAJ TEŻ: Dachowanie niedaleko Osieka. Trzy osoby poszkodowane

Nie ubywa pijanych kierowców za kierownicą. Funkcjonariusze udaremnili już dalszą jazdę 32 osobom, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu.

– Niestety, nie wszyscy pamiętają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystkich powinna obowiązywać bardzo ważna zasada: ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu. Co więcej kolejny raz zwracamy się z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne, zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze – przypomina podkom. Karina Kamińska.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze