Kierowca autokaru okazał się pijany, w drogę z dziećmi oczywiście nie udał się (Fot. KMP Gdańsk)

Pijany kierowca autokaru miał zawieźć dzieci na kolonie

Częstą praktyką w sezonie wakacyjnym jest wnioskowanie o kontrolę autokarów oraz kierowców, którzy mają je prowadzić. Niestety kontrole takie przynoszą efekty w postaci wykrycia usterek technicznych pojazdu lub nietrzeźwości kierujących. Tak stało się w Gdańsku - okazało się, że kierowca autokaru ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał przewieźć dzieci na kolonie letnie. Koloniści pojechali, lecz już z innym kierowcą. Nietrzeźwy musi się przygotować na poważne konsekwencje.
Piotr
Piesik
6.07.2022 / 12:42

Patrol gdańskiej drogówki udał się na ul. Wodnika, by przeprowadzić kontrolę autokaru, którym dzieci miały pojechać na kolonie letnie. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu, przeprowadzili więc badanie alkomatem. Wynik - ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 66-letni mieszkaniec Warszawy przyznał, że dzień wcześniej odwiózł wycieczkę do Karlskrony, zaś podczas powrotnego rejsu promem wypił wino. Kiedy zjechał rankiem z promu, otrzymał wiadomość o kolejnym kursie - tym razem z kolonistami z Gdańska do Warszawy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pijany kierowca autobusu PKS Gdynia. Nie zdążył wyjechać z bazy w Rumi

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Przewoźnik zapewnił innego kierowcę, który już bez problemów przeszedł kontrolę i dzieci mogły pojechać na kolonie. Cała sprawa będzie mieć jednak dalszy ciąg dla nietrzeźwego mężczyzny - grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku przypomina, że warto umówić się na kontrolę autokaru by mieć pewność, że kierowca będzie trzeźwy i wypoczęty, pojazd zaś sprawny i bezpieczny. Takie sprawdzenie najlepiej zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem. Telefony kontaktowe do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku (47) 741-69-47 lub (47) 741-69-45. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze