Piłkarze ręczni na podium na gdańskiej plaży

Trzecie miejsce zajęli polscy plażowi piłkarze ręczni w pierwszym turnieju zorganizowanym w Gdańsku przez IHF, czyli Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej.
W Gdańsku rozegrano pierwszy turniej IHF Beach Handball Global Tour (fot. Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

Zawody odbywały się przez dwa dni w piątek i sobotę na stadionie plażowym w Gdańsku. Brały w nich udział także kobieca i męska reprezentacje Polski. Tej drugiej udało się stanąć na podium historycznego, bo pierwszego, turnieju pod nazwą IHF Beach Handball Global Tour. Biało-czerwoni pokonali w meczu o trzecie miejsce Hiszpanów 2:1 (15:12, 16:17, 6:4). W finale męskich zmagań Chorwacja pokonała Niemców 2:1.

Trochę gorzej poszło naszym paniom, które w Gdańsku zajęły 4. miejsce. W meczu o 3. miejsce Polki przegrały z Chorwatkami 0:2.