(Fot. KM PSP Sopot)

Pilnie potrzebna pomoc pogorzelcom z Sopotu

Jedenaście osób straciło dobytek i dach nad głową wskutek pożaru, do którego doszło w nocy z 27 na 28 grudnia w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie. Straty są bardzo wysokie, na szczęście żaden z mieszkańców nie ucierpiał. Potrzebują teraz niemal wszystkiego, dlatego warto włączyć się do akcji pomocy prowadzonej na kilku płaszczyznach.
Piotr
Piesik
30.12.2021 / 10:19

Informacja o pożarze domu przy ul. Bitwy pod Płowcami dotarła do strażaków o godz. 3:25 nad ranem. Ewakuowano 11 osób, akcja gaśnicza trwała przez 4 godziny z udziałem 10 zastępów straży pożarnej. Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Spalił się dach budynku, który nadaje się do remontu. Dobytek mieszkańców został jednak spalony lub zalany wodą.

Część ewakuowanych osób znalazła schronienie u bliskich, część w jednym z sopockich pensjonatów. Na czas trwania remontu rodziny będą mogły korzystać z lokali zastępczych. 

Pogorzelcy z Sopotu pilnie potrzebują pomocy. Trwa zbiórka

Samorząd Sopotu, oprócz szybkiej pomocy poszkodowanym, uruchomił zbiórkę nowych przedmiotów. Można je dostarczać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, koordynującego akcję wsparcia (tel. 58 551 17 10), lub do dyżurki straży miejskiej. Uruchomiono też akcję pomocy finansowej na portalu zrzutka.pl.

Pogorzelcy stracili niemal wszystko, najbardziej potrzebne rzeczy to: odzież, pościel, koce, ręczniki, sprzęt AGD oraz środki czystości. Warto skontaktować się wcześniej z MOPS, by pomoc była jak najlepiej ukierunkowana.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze