Pokazy pirotechniczne i wycieczki po laboratoriach Politechniki Gdańskiej

Pokazy pirotechniczne, quizy, wycieczki po laboratoriach, bicie rekordu Polski w największej liczbie uczestników lekcji o inżynierii materiałowej, wykłady i atrakcje dla rodzin z dziećmi - Politechnika Gdańska zaprasza 17 marca na Dzień Inżynierii Materiałowej.
Małgorzata
Gradkowska
16.03.2023 / 18:05

Co to jest inżynieria materiałowa, jak bada się materiały i wymyśla nowe, gdzie po takich studiach może pracować ich absolwent? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnicy wydarzenia będą mogli odnaleźć podczas wielu naukowych aktywności. Dzień Inżynierii Materiałowej skierowany jest przede wszystkim do dzieci oraz uczniów liceów i techników oraz uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

W programie m.in. wykłady prowadzone przez naukowców z PG, pokazy oraz eksperymenty kół naukowych, wycieczki po laboratoriach, pokazy pirotechniczne, quiz oraz zabawy naukowe dla najmłodszych.


Dzień Inżynierii Materiałowej ma na celu zainteresowanie uczniów możliwościami wytwarzania i badania materiałów, wykorzystywanych w różnych dziedzinach życia oraz w wielu gałęziach gospodarki. Jest organizowany po raz pierwszy przez 15 instytucji naukowych z całej Polski – wśród nich jest Politechnika Gdańska.

Oficjalne otwarcie zaplanowano o godz. 10 w holu głównym Centrum Nanotechnologii PG. Przez cały dzień odbywać się będą wykłady i warsztaty, a o godz. 17 rozpocznie się część przeznaczona dla rodzin z dziećmi – m.in. warsztaty wytwarzania kremów, kapsułek hydrożelowych czy zadanie plastyczne dotyczące implantów medycznych. Zaplanowano także dwa pokazy materiałow pirotechnicznych.

I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej – 17 marca w godz. 9-19, Centrum Nanotechnologii PG, ul. Narutowicza 11/12

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze