Adam Rekowski pozostawił w żałobie żonę i osierocił dwójkę dzieci w wieku 4 i 9 lat (fot. Policja)

Policjanci apelują o pomoc dla rodziny Adama Rekowskiego, który zginął na służbie

1 maja 2022 r. policjant Adam Rekowski z Łęga (powiat chojnicki) zginął w wypadku podczas służby. Teraz przyjaciele i koledzy z pracy apelują o wsparcie dla rodziny, dla której ich kolega był jedynym żywicielem. - Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego na dokończenie remontu domu i najpilniejsze potrzeby życiowe - mówią policjanci.
Olek
Knitter
19.05.2022 / 12:19

Do tragicznego zdarzenia doszło 1 maja 2022 r. Tego dnia policjant Adam Rekowski pełnił służbę i wraz z kolegą patrolowali region na motorach. Około godz. 15.30 zostali wezwani do wypadku przy podczłuchowskim Canpolu, gdzie kierowca potrącił na przejściu młodą dziewczynę. W miejscowości Wierzchowo-Dworzec na drodze krajowej 25 jadącym na sygnale policjantom, w momencie wyprzedzania kolumny samochodów, drogę zajechał kierujący samochodem osobowym, który postanowił skręcić w lewo. Jadący z przodu policjant uderzył w bok tego auta. Pomimo reanimacji, zmarł.

Policjant pozostawił w żałobie żonę i osierocił dwójkę dzieci w wieku 4 i 9 lat. - Adam Rekowski był człowiekiem, który zawsze pomagał innym, był również strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku, zawsze śpieszył z pomocą wszystkim, którzy tego potrzebowali, był świetnym policjantem na którego zawsze wszyscy mogli liczyć. Dziś jego rodzina potrzebuje pomocy i wsparcia, policjant był jedynym żywicielem rodziny, a ginąc w wypadku pozostawił sporo niezakończony spraw i rozpoczętych inwestycji – mówią jego koledzy.

Dlatego apelują oni o pomoc rodzinie, która potrzebuje wsparcia finansowego na dokończenie remontu domu i najpilniejsze potrzeby życiowe. Rodzinę można wesprzeć, przelewając środki na konto 63 1020 1811 0000 0402 0070 2977 z dopiskiem "ADAM".

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze