Gdańsk Wrzeszcz

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

Coraz więcej inwestycji
na Pomorzu. Invest
in Pomerania podsumowuje 2021 r.

Ponad 3000 miejsc pracy i 30 nowych inwestycji na Pomorzu. To bilans działalności Invest in Pomerania za 2021 rok. – Inwestycje były zróżnicowane, od produkcji systemów magazynowania energii, po nowe procesy językowe i najnowocześniejsze technologie. Powiększyła się powierzchnia biurowa i magazynowa, rozbudowała się infrastruktura transportowa, a Pomorze udowodniło, że jest otwartym portem dla biznesu – poinformowano w komunikacie.
Redakcja
Zawsze Pomorze
11.03.2022 / 18:23

Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, wsparła w 2021 r. 30 nowych projektów. To:

 • 15 nowych inwestycji,
 • 6 projektów realizowanych dzięki środkom unijnym pozyskanym w ramach konkursu grantowego,
 • 9 inwestycji firm już obecnych na Pomorzu, które zdecydowały się na dalszy rozwój w regionie.

– Choć w minionym roku doświadczyliśmy wielu trudności, sektory nowoczesnych usług dla biznesu i  przemysłu na Pomorzu nie tylko okazały się odporne na skutki pandemii, ale również przekroczyły wszelkie oczekiwania. Pandemia zmusiła wiele firm do szybszego wdrażania nowych usług lub rozszerzenia zakresu już istniejących. Cieszymy się, że jesteśmy częścią rozwoju naszych partnerów. Opowiedzenie historii ich sukcesu jest dla nas największą nagrodą – mówi Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.

Jak poinformowano w komunikacie, „inwestycje były zróżnicowane, od produkcji systemów magazynowania energii, po nowe procesy językowe i najnowocześniejsze technologie. Powiększyła się powierzchnia biurowa i magazynowa, rozbudowała się infrastruktura transportowa, a Pomorze udowodniło, że jest otwartym portem dla biznesu”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Praca dla prawie 2000 osób w Gdańsku. Rekrutują firmy z największego centrum biznesowego

I dlatego też wiele firm, które otrzymały wsparcie Invest in Pomerania, zdecydowało się w 2021 roku na reinwestycje, czyli na uruchomienie nowych projektów i zwiększenie zatrudnienia. To:

 • AMS,
 • Amazon,
 • EPAM Systems,
 • Northvolt,
 • QLOC,
 • Sii,
 • Telus International,
 • Wipro.

Powodem takich działań był przede wszystkim szeroki dostęp do kadr: od absolwentów po starszych specjalistów z Polski i zagranicy.

– Invest in Pomerania zapewnia bezpośredni dostęp do potencjalnych pracowników z całego świata poprzez portal [email protected], oraz, w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy, oferuje dofinansowane programy szkoleniowe, w szczególności dla branży IT – poinformowano w komunikacie.

Decyzje firm o realizacji kolejnych inwestycji na Pomorzu świadczą o konkurencyjności regionu i skuteczności wysiłków lokalnych władz na rzecz zrównoważonego rozwoju.  

– W tym roku jeszcze więcej inwestorów wprowadza w życie swoje plany reinwestycji, generując tym samym więcej miejsc pracy i nowych możliwości na rozwój osobisty – poinformowała Invest in Pomerania.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze