Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska

Posłanka Pomaska składa skargę na TVP, za to, że „bardzo ładnie zaatakowała wyrok sądu”

Pomorska posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska złożyła skargę do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego. Ma to związek z kolejnymi ujawnionymi mailami ze skrzynki Michała Dworczyka, z których wynika, ze politycy PiS ręcznie sterowali nagonką TVP na warszawski Sąd Apelacyjny.
Redakcja
Zawsze Pomorze
6.01.2022 / 16:57

W skierowanej na ręce Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiTv, posłanka Pomaska pisze m. in.: „We wtorek (04.01.2022) serwis Poufna Rozmowa opublikował pochodzące ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka wiadomości z września 2018 r. Wynika z nich, że nieformalny doradca Premiera Mateusza Morawieckiego Mariusz Chłopik prosił Jacka Kurskiego i Jarosława Olechowskiego, by stacja zaatakowała Sąd Apelacyjny w Warszawie, który nakazał Premierowi Morawieckiemu opublikowanie sprostowania w trybie wyborczym. «Mamy prośbę by jutro TVP bardzo ładnie zaatakowało te osoby, które taki wyrok wydały i generalnie warszawski sąd apelacyjny według topowych kancelarii w Warszawie to stajnia augiasza» [pisownia oryginalna] - napisał w mailu do Kurskiego i Olechowskiego Chłopik. «Pytania o to można spokojnie zadawać posłom PiS, którzy będą kolejnego dnia gośćmi w TVP. My z Michałem Dworczykiem musimy wiedzieć kto idzie a następnie go odpowiednio przygotujemy» [pisownia oryginalna] – dodał”.

Następnie posłanka wylicza programy informacyjne i publicystyczne w TVP Info z 27 i 28 września 2018, w których krytycznie omawiano ten konkretny wyrok, atakowano personalnie przewodniczącego składu, sędziego Przemysława Kurzawę, bądź też poruszano ogólnie temat rzekomych patologii w środowisku prawniczym oraz przekonywano, że wymiar sprawiedliwości jest żródłem korupcji w Polskce. Były to programy: „Minęła 20”, „Minęła 8”, „Nie da się ukryć” „Forum” i „O co chodzi”. W tym ostatnim programie jednym z dyskutantów był… Witold Kołodziejski, do którego Agnieszka Pomaska kieruje swoją skargę.

Agnieszka Pomaska
pomorska posłanka KO

. Opublikowane wiadomości w bardzo dobitny sposób ukazują powiązania Prezesa TVP oraz Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z władzą.

„Wszystkie te wydarzenia działy się na tle kampanii przed wyborami samorządowymi w październiku i listopadzie 2018 roku. Emitowane w dniu wysłania ww. maila oraz w następnych dniach przez TVP materiały potwierdzają autentyczność tej korespondencji. Opublikowane wiadomości w bardzo dobitny sposób ukazują powiązania Prezesa TVP oraz Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z władzą” – przekonuje pomorska posłanka. Powołuje się też na kolejne ujawnione maile, które odsłaniają kulisy ponownego zatrudnienia w TVP, na skutek starań otoczenia premiera Morawieckiego, Piotra Kudzi, którym Mariusz Chłopik pisze: „Gość jest sztywny, wieloletnie doświadczenie w mediach. Zna się na robocie. Najważniejsze ze nie pęknie na robocie” [pisownia oryginalna].  

„Mając na uwadze powyższe zwracam się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zbadanie zgodności wyżej opisanej sytuacji z ustawą o radiofonii i telewizji, której przepisy m.in. nakładają na pracowników telewizji publicznej obowiązek zachowania profesjonalizmu i etyki zawodowej, a także z wymogami zawartymi w dokumencie pt. „Zasady realizowania przez Telewizję Polską S.A. misji publicznej”, w szczególności z punktem 36, wymagającym od pracowników TVP rzetelności, profesjonalizmu, obiektywizmu i przestrzegania etyki zawodowej, oraz nakładającym zakaz agitacji lub propagandy politycznej” – kończy swoją skargę Agnieszka Pomaska.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze