Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Prezes składowiska w Szadółkach odwołany. Przegrał z fetorem

Skuteczniejszą walkę z fetorem, nazywaną też redukcją uciążliwości zapachowych z Zakładu Utylizacyjnego na podgdańskich Szadółkach ma przynieść odwołanie ze stanowiska Michała Dzioby – dotychczasowego prezesa spółki zarządzającej składowiskiem odpadów. Nowym szefem wysypiska będzie Grzegorz Orzeszko, dotychczas odpowiedzialny w zarządzie za obszar techniczny firmy.
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: fot. gdansk.pl

O zmianach kadrowych w Zakładem Utylizacyjnym w Szadółkach w piątek 29 kwietnia 2022 roku poinformował gdański magistrat. Decyzją Rady Nadzorczej tego dnia, stanowisko stracił dotychczasowy prezes - Michała Dzioba, którego od zastąpić ma Grzegorz Orzeszko. Ten, od 1 czerwca 2021 roku zarządzający obszarem technicznym Zakładu Utylizacyjnego, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przez lata związany był z Grupą LOTOS S.A. (w obszarze inwestycji oraz zarządzając kluczowym zakładem produkcyjnym rafinerii w Gdańsku).

Zmiana we władzach spółki jest wynikiem postawienia przed Zakładem Utylizacyjnym oczekiwań dotyczących zmian technologicznych i organizacyjnych. Priorytetem ma być walka z uciążliwościami i większa kontrola zakładu nad źródłami nieprzyjemnych zapachów” – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Czytaj też: Z Szadółek od niedzieli może cuchnąć bardziej, żeby później fetor był mniejszy

- Oczekiwania mieszkańców, a zatem i moje są jasne: spółka musi włożyć maksimum wysiłku w realizację programu redukcji uciążliwości zapachowych i wszystkie działania mają być temu podporządkowane - komentuje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Program redukcji nieprzyjemnych zapachów oparty jest na zmianach technologicznych, dlatego uznałam, że osobą prowadzącą zakład powinien być człowiek dobrze znający się na kwestiach technicznych – dodaje.

Program redukcji odorów

Program redukcji odorów składa się z szeregu działań, które mają minimalizować generowane zapachy. Są to m.in. usprawnienie systemu odgazowania, modernizacja gospodarki wodno-ściekowej oraz zamknięcie jednej z kwater. Prace nad tym programem rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a oficjalnie program został publicznie zaprezentowany w marcu tego roku. Zmiany w zarządzie mają przyspieszyć wdrażanie nowych rozwiązań. Istotne będzie też wypracowanie skutecznych metod zagospodarowania zwiększającej się ilości odpadów. Do tego niezbędne jest przebudowanie organizacji pracy oraz procesów funkcjonujących w firmie, która pełni dziś kluczową role w budowaniu bezpieczeństwa sanitarnego miasta.

Polecane: Tajemnica zbrodni w Opaleniu rozwikłana po dziesięciu latach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka