Prezydent i urzędnicy spotkali się z mieszkańcami Południowego Gdańska

Nie „tradycyjnie” przy biało-czerwonym stole, ale na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 86 przy ulicy Wielkopolskiej prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz i najważniejsi przedstawiciele wydziałów w magistracie oraz miejskich spółek, rozmawiali z mieszkańcami południowych dzielnic miasta. Spotkanie 20 marca 2023 roku, skierowane do dzielnic Orunia Górna-Gdańsk Południe oraz Ujeścisko-Łostowice, było pierwszym z cyklu w 2023 roku.
Redakcja
Zawsze Pomorze
20.03.2023 / 18:05

Odbywające się przy charakterystycznym, biało-czerwonym stole spotkania władz miasta z mieszkańcami, organizowane były w Gdańsku od 2019 roku i po przerwie spowodowanej pandemią, powróciły w 2022 roku. Jednak dedykowane dla dwóch dzielnic: Oruni Górnej-Gdańska Południe i Ujeściska-Łostowic, rozmowy z władzami Gdańska przeprowadzono w innej formule – w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20, jednak urzędnicy zapowiadają, powrót cyklu „Porozmawiajmy przy stole” w okresie letnim, gdy ładna pogoda umożliwi organizację w plenerze.


Punktem wyjścia w dyskusji były wyniki internetowej ankiety przeprowadzonej w ostatnich dniach wśród mieszkańców południowych dzielnic Gdańska, a następnie mieszkańcy mogli zadawać swoje pytania prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępcom, miejskim i dzielnicowym radnym, dyrektorom wydziałów oraz jednostek organizacyjnych miasta.

Podczas spotkania działały t punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,
  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe
  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji.

W SP nr 86, przy okazji wydarzenia można było wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku” czy wyrobić lub przedłużyć Kartę Mieszkańca. Jak zapowiada magistrat, spotkania z władzami Gdańska będą odbywać się raz w miesiącu, za każdym razem w innej dzielnicy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze