Fot. IMGW

Prognoza pogody na weekend i kolejne dni: Wiosennie, ale bez upałów

Kilkanaście lub więcej niż 20 kresek na termometrze, a do tego pogodnie bez większych opadów czy zachmurzenia – tak według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wyglądać ma pogoda na Pomorzu w weekend 25-27 maja 2023 roku i w kolejnych dniach. Prognozy dla Wybrzeża niewiele odbiegają od tych dla pozostałych części kraju, ale w nocy temperatury mogą ostro spadać.
Redakcja
Zawsze Pomorze
26.05.2023 / 06:00

Najbliższy tydzień przyniesie wiosenną pogodę, ze sporą ilością słońca i na ogół słabymi przelotnymi opadami deszczu, występującymi głównie na południu” – tak eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jednym zdaniem charakteryzują aurę, jakiej spodziewać powinniśmy się w nadchodzących dniach.

Zgodnie z ich prognozami, w piątek 26 maja 2023 roku, przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, a temperatura maksymalna nad samym morzem wynosić powinna od 13-16°C, przy 17-21°C na pozostałym obszarze kraju z wyłączeniem chłodniejszych gór.

W nocy temperatura na północy Polski spaść może nawet do 3°C, by nazajutrz: w sobotę 27 maja znów wzrosnąć do 15°C lub zbliżyć się do 20, przy słabym i umiarkowanym wietrze. O stopień więcej może być w – zapowiadającą się jako pogodna -– niedzielę 28 maja.

Kolejne dni, od poniedziałku do czwartku (29 maja – 1 czerwca), zgodnie z prognozami IMGW, również powinny na Pomorzu należeć do słonecznych z temperaturami od ok. 14°C do 18°C nad samym morzem i 19-23°C gdzie indziej. Taka pogoda ze słabym lub umiarkowanym wiatrem ma utrzymywać się mniej więcej do środy. Delikatnego ocieplenia możemy spodziewać się w czwartek 1 czerwca, kiedy termometry w kraju przekroczyć mogą 25 kresek, natomiast nawet nad morzem temperatury sięgać mają 19°C.

Zobacz: Przez Nowy Port przejdzie marsz przeciwko działalności portu

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze