stacja benzynowa

Kradł paliwo na Pomorzu. Teraz może trafić na 5 lat za kraty

Policjanci kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej powiązali ze sprawami kradzieży ponad 400 litrów benzyny i prawie 150 litrów gazu LPG, o wartości ponad 3000 zł, z kilku stacji benzynowych na terenie powiatu gdańskiego. Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.
Krystyna
Paszkowska
24.11.2022 / 13:23

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, zajmujący się sprawami kradzieży, ustalili, że na terenie powiatu gdańskiego przebywa mężczyzna, który może odpowiadać za kilka kradzieży paliwa ze stacji benzynowych.

– Kryminalni zebrali dostępne informacje i w tym tygodniu zatrzymali 27-latka, którego przewieźli do policyjnego aresztu – mówi mł. asp. Karol Kościuk, oficer prasowy pruszczańskiej policji. – Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna może odpowiadać za kradzież ponad 400 litrów benzyny i prawie 150 litrów gazu LPG o wartości ponad 3 tysięcy złotych z kilku stacji na terenie powiatu gdańskiego. Dotychczas nie był nam znany.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Chojnicach ukradł psa, gdy jego właściciel robił zakupy

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanemu 5 zarzutów kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze