Przemysław Czarnek

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Minister Czarnek atakuje Tuska i Broniarza. Uważa, że w szkołach jest dużo lepiej niż twierdzi ZNP

Minister Przemysław Czarnek na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek, 11 sierpnia odpowiadał związkowcom z ZNP na zarzuty o wakatach w polskich szkołach. Związek Nauczycielstwa polskiego twierdzi, że obecnie brakuje 20 tysięcy nauczycieli. Związkowcy są więc gotowi do rozpoczęcia po 31 sierpnia procedury sporu zbiorowego, nie wykluczając strajku.
Ryszarda
Wojciechowska
11.08.2022 / 11:18

Minister edukacji i nauki rozpoczął konferencję w czwartek, 11 sierpnia od ataku na Donalda Tuska.

– Gdyby było prawdą to, co powiedział Donald Tusk, że będzie 1/3 wakatów, to powinno być około 230 tysięcy wakatów 1 września. Jeżeli mówi to Donald Tusk, przywódca całej opozycji, strasząc ludzi na spotkaniach wyborczych, a później pokazujecie to w swoich mediach, to celowo wprowadzacie państwo ogromne zamieszanie – mówił Czarnek.

Poruszył też temat podwyżek dla nauczycieli i zarzutów Sławomira Broniarza ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– Przykre jest, że pan Sławomir Broniarz nigdy nie uczestniczył w żadnym spotkaniu, które organizowaliśmy ze związkami zawodowymi i samorządowcami. Zawsze wysyłał swoich przedstawicieli, nie miał czasu na przyjście do ministerstwa – mówił, dodając: – Wiemy, czym się zajmował, bo o tym pisała „Wirtualna Polska”: kupnem i handlem whisky.

Zdaniem ministra Czarnka, wynagrodzenia w szkołach mocno wzrosną.

– Od 1 września 2022 r. średnie wynagrodzenie nauczyciela początkującego będzie wynosiło 4 432,15 zł, i to jest wzrost wynagrodzenia o 20 procent.

Zapowiedział, że nastąpi też wzrost o 8 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela kontraktowego, czyli o 332,41 zł.

– Średnie wynagrodzenie nauczyciela mianowanego będzie wynosiło 5 318,58 zł, a średnie wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego od 1 września 2022 r. to 6 795,97 zł – tłumaczył.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze