Ośrodek w Gostyninie

Ośrodek w Gostyninie

Przestępca seksualny miał zamieszkać z dziećmi. Trafił do ośrodka w Gostyninie

Zamiast dzielić wspólną łazienkę z rodziną z dziećmi, 72-latek po zakończonym wyroku więzienia za przestępstwa natury seksualnej trafił do zamkniętego ośrodka w Gostyninie. Historię mężczyzny, który po odsiadce miał trafić w Gdańsku do lokalu z dzielonym z nieletnimi węzłem sanitarnym opisał portal Trojmiasto.pl.
Redakcja
Zawsze Pomorze
2.06.2023 / 14:42

Obmacywał, również w miejscach intymnych, pasażerów komunikacji w tym nieletnich chłopców – tak wyglądać miały w 2018 roku zachowania 67-letniego wówczas mężczyzny - J.S., którego jeden z wybryków opisał po sygnale swojej czytelniczki, a teraz przypomina w związku z nowymi faktami, portal Trojmiasto.pl. W komentarzach pod artykułem pojawiały się zgłoszenia kolejnych świadków oraz ofiar, a domniemanego sprawcę udało się zidentyfikować i zatrzymać.

Następnie został on skazany na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz skierowany na terapię dla sprawców przestępstw przeciwko wolności seksualnej "w związku z zaburzeniem preferencji seksualnych". Z momentem zakończenia odbywania kary, mężczyzna miał z więzienia trafić do lokalu w Gdańsku, który dzieli wspólną łazienkę z pięcioosobową rodziną złożoną z czworga dzieci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Filia ośrodka dla „bestii” już działa. Pierwsi pacjenci są w Czersku

Jednak, jak się okazało, na wniosek dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim, Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał J.S. za osobę stwarzającą zagrożenie i orzekł o umieszczeniu go w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Warto zaznaczyć, że zamknięta za wysokim murem, służąca dalszej izolacji osób, które odbyły już zasądzone kary jednostka powstała w oparciu o Ustawę z dnia 22 listopada 2013 roku (nazywaną też: „ustawą o bestiach”). Dyskusyjne rozwiązanie prawne, powstało jako odpowiedź na przypadki więźniów takich jak zabójca czterech chłopców z Piotrkowa Trybunalskiego, Mariusz Trynkiewicz skazany w PRL na karę śmierci, co wskutek zmiany ustrojowej i zmian w prawie, zostało zamienione na 25-lat więzienia. Szybko jednak okazało się, że do izolacji w Gostyninie kierowani byli kolejni ex-osadzeni, a dziś działa również dodatkowy oddział jednostki w pomorskim Czersku.

ZOBACZ TEŻ: „Bestie” przyjadą do Czerska. Rusza ośrodek dla zabojców, gwałcicieli i pedofilów

„Ze względu na specyfikę Ośrodka przebywają w nim osoby, które zostały określone przez przepisy prawa jako osoby stwarzające bardzo wysokie ryzyko dokonania czynu przeciwko zdrowiu, życiu lub wolności seksualnej innych osób” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze