Przystań dla wodniaków nad Tugą w Nowym Dworze znajduje się w charakterystycznym, ceglanym gmachu Starostwa Powiatowego 

Przystań dla wodniaków nad Tugą gotowa. Ruszy od nowego sezonu

Nowy Dwór Gdański położony jest nad rzeką Tugą. Przepływa przez centrum miasta, bezpośrednio z korytem rzeki sąsiaduje budynek miejscowego Starostwa Powiatowego. W jego wnętrzach znalazła się siedziba bosmanatu, zaś na rzece pływające pomosty cumownicze dla wodniaków. Zostały już odebrane, zaś żeglarze zaczną z nich w pełni korzystać podczas następnego sezonu wodnego.
Piotr
Piesik
13.09.2022 / 12:54

Budowa przystani żeglarskiej wraz z budową pływających pomostów cumowniczych na rzece Tudze z przebudową części pomieszczeń piwnicznych wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania na potrzeby bosmanatu w budynku Starostwa Powiatowego - to oficjalna nazwa ukończonej już inwestycji. Wyremontowane pomieszczenia w budynku Starostwa zostaną w okresie jesienno-zimowym wyposażone w rozmaity sprzęt, od stołów i krzeseł po urządzenia agd. Od następnego sezonu żeglarskiego całość - od pomieszczeń bosmanatu po całą towarzyszącą infrastrukturę zostanie udostępniona wodniakom i mieszkańcom.

Prace kosztowały ponad 2,6 mln złotych, w 85 procentach dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W realizacji robót stale konsultowano się ze służbami Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, bowiem budynki nad Tugą - dziś zajmowane m.in. przez Starostwo Powiatowe i Żuławski Ośrodek Kultury - wpisane są do rejestru zabytków.

Tak teraz prezentuje się przystań nad Tugą. Zobacz!

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze