(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne) 

Punkt widokowy na wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu ponownie otwarty

Taras widokowy na wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu został udostępniony od 10 maja dla turystów. Z wysokości 67 metrów rozciąga się wspaniała panorama okolicy, m.in. Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej.
Piotr
Piesik
11.05.2022 / 08:24

Taras widokowy na wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu będzie czynny do 15 października. Obsługę zwiedzających zapewnia Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu.

Katedra to jeden z najstarszych kościołów w całym regionie, jej historia sięga połowy XIII wieku. Wielokrotnie była przebudowywana, także odbudowywana po zniszczeniach wojennych. Poważne szkody kościół poniósł także w trakcie zdobywania miasta przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Od chwili powstania diecezji elbląskiej posiada status katedry. Wokół rozciąga się odbudowane po całkowitej destrukcji w czasie wojny Stare Miasto.

(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne) 

Wieża katedry ma wysokość 97 m, taras widokowy znajduje się 30 metrów niżej, lecz i tak zapewnia wspaniałą panoramę miasta i okolic. Dostęp możliwy jest wyłącznie po schodach, których pokonać trzeba aż 365.

Wstęp na taras jest odpłatny – za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy - 5 zł.

Kiedy wieża jest udostępniana? Od wtorku do piątku w godzinach 10. - 17.; w soboty od godz. 10. do 14.; w niedziele od godz. 14. do 17. W poniedziałki wieża jest nieczynna. Ostatnie wejście możliwe jest pół godziny przed zamknięciem wieży.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze