(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Rejs z marszałkiem, dzień z prezydentem i kolacja z gwiazdą. Znani z Pomorza grają dla WOŚP!

Hulajnoga od byłego premiera, rejs z marszałkiem, dzień z panią prezydent, kolacja z ikoną polskiego kina, to tylko część darów znanych ludzi z Pomorza na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ryszarda
Wojciechowska
28.01.2022 / 11:25

To jedyna taka Orkiestra, w której liczy się słuch ale na otwarte serce. Jedyna, w której grają miliony. A na aukcjach, które ta Orkiestra prowadzi, hulajnoga osiąga wartość... luksusowego auta.

Już w niedzielę 30 stycznia finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znani pomorscy politycy i artyści, jak co roku, dokładają swoją cegiełkę. Aukcje podarowanych przez nich rzeczy osiągają zawrotne sumy.

Hulajnoga od Donalda Tuska

Furorę robi elektryczna hulajnoga podarowana na na przez Donalda Tuska. Hulajnoga była używana podczas jego pobytu w Brukseli. Jednoślad został dodatkowo opatrzony autografem byłego premiera i obecnego szefa PO. Jego cena może przyprawić o zawrót głowy.

W ciągu ostatnich 20 dni cena hulajnogi wzrosła aż o 78600 zł, osiągając tym samym wartość prawie 100 tysięcy złotych.

Hulajnoga elektryczna wystawiona na licytację to model 4Swiss EX6 Power e-orange. Choć sprzęt jest używany, Donald Tusk przekonuje, że nie miał okazji korzystać z niego zbyt długo, w związku z czym jest w bardzo dobrym stanie.

Dodatkowym bonusem może być to, że były premier, a obecnie szef Platformy Obywatelskiej osobiście wręczy hulajnogę osobie, która wygra aukcję. Jak zapewnia, będzie to również okazja do krótkiego spotkania przy kawie lub herbacie.

Pobyt w hotelu od Kasi Tusk

Z tatą próbuje w dobrej intencji rywalizować córka – Katarzyna Tusk. W tym roku na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podarowała – jak pisze - cudownie spędzony czas, czyli trzydniowy nocleg w kultowym hotelu Sofitel Grand Sopot w wybranym terminie dla dwójki osób lub rodziców z dziećmi - w zależności od tego co wybierze zwyciężczyni lub zwycięzca.

- Do tego Katarzyna Tusk proponuję kolację w najmodniejszej restauracji w Trójmieście "Treinta Y Tres" z piękną panoramą miasta na trzydziestym trzecim piętrze.

Jeśli tylko zwyciężczyni lub zwycięzca będą mieli taką wolę, to z przyjemnością pójdziemy na kolację wszyscy razem. Chętnie również wykonam pamiątkowe zdjęcie na molo w Orłowie – zapewnia córka Katarzyna Tusk.

Wylicytowana do tej pory cena tego pobytu z kolacją wynosi  21 100 złotych. 

Rejs z marszałkiem

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk proponuje licytację rejsu po Zatoce Gdańskiej w swoim towarzystwie. Będzie on okazją nie tylko do podziwiania pomorskiego pejzażu, ale również do rozmowy o naszym regionie.

- Morze i żeglarstwo są moją wielką pasją od wielu lat, więc chętnie podzielę się nią z osobą, która wygra licytację - zapewnia marszałek.

Na razie ten rejs osiągnął wartość 1575 złotych.

Dzień z prezydent Gdańska

Jak nie rejs, to może dzień z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz?

I ty możesz się poczuć jak prezydent, pod warunkiem, że wygrasz tę licytację. Na razie taki dzień wart jest 3950 złotych.

Nazwisko w powieści

Magdalena Witkiewicz niezwykle popularna gdańska pisarka, która sprzedała ponad milion swoich powieści zaproponowała na aukcję bardzo ciekawą rzecz:

TWOJE IMIĘ I NAZWISKO W MOJEJ POWIEŚCI!

Czy chciałbyś/chciałabyś znaleźć się w powieści, którą czytają tysiące osób? By bohater nosił Twoje imię i nazwisko? Nie gwarantuję, że będzie kryształowym charakterem. Może być żigolakiem, przestępcą, albo okropną wiedźmą! Może też być ideałem. Kto wie? Zaryzykujesz? Imię i nazwisko pojawi się w powieści, którą będę pisała w 2022 roku. Co znaczy, że może zostać wydana w 2022 lub 2023 – pisze autorka książek.

Licytacja już się zakończyła i dobiła do prawie 5 tysięcy złotych.

Kolacja z Katarzyną Figurą

Katarzyna Figura - ikona polskiej kinematografii i sceny teatralnej zaprasza do licytacji niezapomnianej kolacji w swoim towarzystwie. Tak wyjątkowe spotkanie wymaga wyjątkowej oprawy i okoliczności, dlatego kolacja odbędzie się w fine dining’owej restauracji ARCO by Paco Pérez, położonej na 33 piętrze najwyższego budynku północnej Polski, w samym sercu pięknego Gdańska. Restaurację ARCO prowadzi jedyny w Polsce Szef Kuchni uhonorowany 5* Przewodnika Michelin i absolutny autorytet świata gastronomii - Paco Pérez. Na razie koszt takiej kolacji to 2325 złotych.

Obraz od Magdaleny Adamowicz

Magdalena Adamowicz europosłanka, zaproponowała na aukcję obraz „Hero”, wykonany przez Monikę Błaszkowską, członkinię Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

- Ten obraz symbolizuje walkę dobra ze złem. Małym Bohaterem, który na obrazie przybrał formę ludzika lego, może być każdy z nas – pisze Magdalena Adamowicz.

Wylicytowana o tej pory kwota to 15 900 zł.

Ale licytacja jeszcze trwa...

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze